Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnél a szerkezetkész...

Építkezésnél a szerkezetkész / félkész állapot után milyen teendők vannak még?

Figyelt kérdés

Teszem azt


- teherhordó és közfalak állnak

- kész betonozás (már csak burkolni kell)

- tető a helyén, a födém is kész

- külső nyílászárók a helyükön


Ezután még villanyvezetéket kell behúzni, illetve a szennyvíz / vízvezetéket bekötni, esetleg a gázt és hozzá pl. a kazánt bekötni, illetve vakolni? A többit már segítséggel is megoldja az ember nem?


2019. okt. 17. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A szerkezetkész állapotot felsoroltad. Megneveztél pár utólagos (járulékos) munkát is, de nem indet.

Képzed el, hogy amit felsoroltál már mind el van végezve. Ugye, hiányzik még valami a teljességért? Nem ismerem a terepet, de biztosan hiányzik (vagy nem soroltad fel) a festés, UPC, DIGI, Telenor (azaz tv, internet, telefon), tereprendezés, kerítés ajtóval kapuval, belső ajtók, meg mindaz, ami az életvitelhez szükséges lesz. Ezek egy részét magad is megcsinálhatod a családdal.

2019. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És odáig, amit leírtam kerül 30-40 millióba...? Mikor - szvsz - az anyagköltség a fele SE szinte, egy kisebb földszintes háznál?


Kérdem én, reális ha egy több évet állt szerkezetkész ház, fenti állapot háromnegyede készültségi állapotban kerül 210-250 ezer forint / m2 árba? Ettől olcsóbban nem nagyon találtam még, városon.

2019. okt. 17. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudok érdemben hozzászólni, mert a mai anyagárakkal nem vagyok képben. Köszönöm, ha megérted.
2019. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szerkezetkész után kezdődik az igazi munka...

Villany, víz, csatorna, gáz, kéménybélelés, fűtés, vakolás, glettelés, festés, parketta, konyha, burkolás, fürdőszoba, ajtók, szerelvényezés, stb ...

Vagy nagyon jó haverok kellenek, mert ezek után soha nem állnak veled szóba...😄

2019. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!