Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mobilházra vagy szendvics...

Mobilházra vagy szendvics panelből épülő házra kell építési engedély (külterületi telken)?

Figyelt kérdés

Adott egy falu Szőlőhegyén egy telek amin nem lehet lakóingatlant építettni, mivel az egész Szőlőhegy MK (mezőgazdasági kertes) besorolású.

Ezek a telken most van egy gazdasági épületnek nyílvánított kis 35 nm-es ház amiben állandó jellegel, életvitel szerűen lakom (lakcímkártyám is ide szól, szóval ide vagyok bejelentve).

Tehát, ezen a telken szeretnék egy házat szendvics panelekből, amiben nyílván ugyanígy állandó jellegel élnék.

Csak nem tudom kell-e engedély vagy bármi ehhez?

És mi van akkor ha ezt a 35 nm-es házat ami jelenleg a telken van megtartanám és melléképület/gazdasági épületnek használnám?


2019. nov. 18. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden lakóépúletre kell engedély.

[link]


Viszont ha csinálsz egy 35 négyzetméteres lapostetős szerszámost "amiben nem laksz" arra nem kell semmi.

2019. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ezen a telken nem lehet lakóépületet építeni, így ha ide teszek egy mobilházat az sem számítana lakóépületnek gondolom...

A mostani sem lakóépület, hanem gazdasági.

Szóval ezért nem tudom kell-e engedély.

2019. nov. 19. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a helyi ökormányzat építési osztályán. De mobilházra azt hiszem csak telepítési engedély kell. ( Nem vagyok benne biztos)
2019. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!