Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy kis erdei kunyhót mennyi...

Egy kis erdei kunyhót mennyi idő és pénz lenne felhúzni? 3x4 méter,2 méter magas, egy sor 15 cm vastag kis méretű téglából?

Figyelt kérdés

Van egy telkem az erdőben, régi örökölt ingatlan, volt rajta egy kunyhó, ami még az 1920-as években épült, azóta összedőlt.


Kérdés, hogy mennyi idő és pénz lenne újjáépíteni? (Munkaidőre és anyagköltségre gondolok, a szállítás nem szempont, engedély és terv nem kell.)


A beton alap 3x4 méteres, jó állapotú, egy sor kis méretű téglából lenne, ami helyben van (jó állapotúak, könnyű letisztítani, mert porlik a malter), kívül nem lenne bevakolva.

Cserepem, faanyagom és régi ajtóm, ablakom bontásból van.


Nem egy luxusvillára gondolok, csak egy helyre ahová ki lehet menni sütögetni, ilyesmi, és ha már így sokminden adva van, miért ne...


2019. nov. 28. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Építhető egyáltalán ott bármi?

[link]

2019. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vagytok hozzá vagy 3-4-en, abból 1 hozzáértő, van betonkeverő, zsákos malter, akkor egy nap alatt megvan a fal. A betonkoszorú egy délelőtt. Tetőt ha csak egy egyszerűt akarsz az is egy délelőtt. A pénzt nem tudom.
2019. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kívül nem lenne bevakolva, akkor előbb-utóbb az a malter is porlani fog (kifagy) tehát többet veszítesz, mint nyersz.

Hogy mennyiért dobja össze neked egy helybéli kőműves szezon előtt-szezon után, azt csak ő az tudja megmondani. Nyilván fagyban nem lehet építkezni, nyáron meg nehezen kapsz kőművest.

Egy kőműves napi 20-25ezerért dolgozik, a segédmunkása óránként 1500-1800Ft. Gyakorlatilag ez egy jó kőművesnek 2 napi munka.

2019. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A helyedben építkezés helyett letennék egy konténert és berendezném.

Az inkább meg tudod csinálni betörésbiztosra, mint egy kalyibát.

2019. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, szóval 1-2 nap a fal (én is erre gondoltam, de egy ismerősöm 10-15 napot mondott, és az irreális lett volna).


Amúgy ez az épület "már ott van" vagyis a földhivatali térképen szerepel egy kis kocka azon a helyen, abban a méretben, szóval csak ezt lehet oda építeni.


A malter elvileg nem "fagyhat ki" attól, hogy nincs bevakolva - rengeteg, főleg régi épületet látni, ami nyers téglából van, évtizedek óta nem volt felújítva, és szinte hibátlan a fuga.

2019. nov. 28. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!