Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beton mennyi idő alatt köt...

Beton mennyi idő alatt köt annyira meg, hogy fúrhatom bele a kapu tartó zsanérjait, és nem okozok kárt a minőségében?

Figyelt kérdés
Két hete betonoztunk, alapozás, illetve zsalutéglafal. Zsalutégla pillérekbe szeretném a kapu zsanérjait fúrni, és becsavarozni. A kaput még nem "lógatnám" rá, csak a zsanérokat tenném fel. Meddig kell várnom a fúrással ?

2019. dec. 6. 17:16
 1/2 anonim válasza:

Ha jó arányban volt bekeverve a beton, és nem érte pár napon belül komolyabb fagy, akkor szerintem betonozás után egy héttel már teljes biztonsággal :)


Én nyáron dübeleztem betonba a betonozásra rá egy héttel, de azért vártam vele annyit, mert jobbnak láttam a forróság miatt locsolni pár napig, a biztosabb kötés végett.

2019. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%
Én a biztonság kedvéért várnék vele 2 hetet. Nyáron a hőségben meg ugyancsak a biztonság kedvéért én nem csak pár napot locsoltam volna azt a betont. 2 hét az alap, 3-4 hét inkább. Ahol a nap rátűz minimum óránként. De jobb homokkal vagy földdel fedni és úgy locsolni. Aztán ahány ház, annyi szokás...
2019. dec. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!