Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Halottam kőművestől, hogy a...

Halottam kőművestől, hogy a vakolatba mész helyett mosogatószert adagolnak ez igaz? Falazáshoz is lehet (tégla) és milyen arányba kell 2 talicskás keverőbe?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mosogató szert???

Ezt vagy hülyeségből írtad, vagy nagyon csúnyán beetettek és becumiztad.


Mészpótló folyadékot vagy mész hidrátot lehet oltott mész helyett bele rakni.

2019. dec. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=byReqrfdZBU



Ezt találtam érdekes nem?

2019. dec. 27. 06:21
 3/9 anonim ***** válasza:

A puding próbája, hogy megeszik.

.

Ha gondolati úton nem tudod megválaszolni kérdésed. próbáljad ki: keverj össze homokot, vizet és mosogatószert, majd kend téglára és hagyd kiszáradni!

.

Kipróbált módszer (a szabadalom tulajdonosa: Kőmíves Kelemen) az asszonyt a malterba keverni.

2019. dec. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy fent volt az interneten a juttyubon, akkor az már biztos igaz. Szerencsétlen...

Most keressem meg azokat a videókat, ahol halál komoly pofával bemutatják egy autón a motorban a dugattyúlenyomó rugó cserét, vagy az elhasználódott irányjelzőfolyadék cseréjét? Há' biztos igaz, mer' fennvót az internyetten...

2019. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Van már olyan folyadék,amit a malterba öntenek.Finomabb lesz az állaga,jobban köt is.A nevét nem tudom,annyira azért nem érdekelt.

Az autós válaszhoz nekem is van 1 hozzá szólásom.

Én a féklámpa fény rugóját cseréltem,mert el ette a rozsda ,és beledolgozott a kipufogóba .

2019. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy ahogy van baromság, a meszetet azért kell belerakni hogy jobb legyen a tapadás, tehát fel tudd dobálni a falra és jobban oda tapad és "vastagabb" is tudod felhordani mint a misungot.

Aki kitaláltak ezt a mosogatószert az szerintem aki ezt kitaláltak abban gondolkodhatott hogy a lúgosítás ak van szerepe, de nagyon mellé lőt, mivel a meszetet nem azért kell bele, plusz az a kis mosogatószert édes keveset lúgosító rajta.


Ha mész nélkül kevered össze (homok+cement) akkor misungot kapsz kiszit nehezebb felhordani viszont erősebb mint a hagyományos vakoló habarcs.


Csatlakozom az elöttem íróhoz nem kell mindent elhinni ami az interneten van, mert sok ebből hülyeség. Persze vannak segítő jellegű videók, leírások de azokon jobban látszik a hozzáértés és nem csak 1 videót raknak fel.

2019. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meszet nem a tapadás elősegítéséért kell a malterba keverni!

Azért kell a mész, mert az a levegő szén-dioxid tartalmával kalcium-karbonáttá alakul, ami viszont nem más, mint mészkő.

A "megkövesedett" mész összetartja a homokot, "megköt", tehát vegyi átalakulás történik, a vakolat megszilárdul, nem pedig kiszáradva lepereg.

.

Érdemes felfrissíteni az iskolai kémia órán tanultakat!

2019. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2019. dec. 27. 15:36
 9/9 anonim válasza:
Pedig van olyan, hogy valaki a mészpotló helyett sampont vagy tusfürdőt rak bele, hogy felhabozzon a vakolat.
ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!