Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez szerelőbeton lehet amit...

Ez szerelőbeton lehet amit lattam?

Figyelt kérdés
Vekonyan kifolyatott beton, de ki volt tuskesve par helyen. Ez azert lehet, hogy amit szerelnek vas (es beton) rajta az szepen osszekosson ezzel a betonreteggel?

2020. febr. 4. 06:47
 1/4 anonim válasza:
Az vasbeton, minden épület talapzata abból készül, mert erősebb lesz a beton a benne lévő vastól és a vas nem rozsdásodik a betonban.
2020. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem önterülő aljzatkiegyenlítőt láttál. Az szokott folyni, illetve az szoktot vékony lenni (3-30mm). Tüskés hengerrel szokták hengerelni, hogy jobban terüljön és kevésbé legyen levegős (buborékos). Ha nem elég híg a "cucc", akkor megmaradnak benne a tüskenyomok.
2020. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arok aljan lattam, azert fura
2020. febr. 4. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A szerelőbetonnak csak annyi a szerepe, hogy egy vállalható aljzatot adjon (sík, vízszintes) a majdani vasbeton akárminek (sávalap, pontalap, hidak esetében cölöpösszefogó, stb). A későbbi szerkezettel sosem fog összekötni, nem is kell neki, a teherhordás-átadás szempontjából a szerelőbeton értelmezhetetlen. Azok a tüskék meg kb bármik lehettek: pl ahhoz igazodhattak később a vasszerelők, vagy az ácsok a zsalu építésekor.
2020. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!