Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi pénzből jönne ki egy...

Mennyi pénzből jönne ki egy kb.15-20 nm-es miniház?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyanok segítségét kérném, akik jártasak az építőipari kérdésekben. Szeretnék felhúzni magamnak egy mini házat,(ezek külföldön már elég elterjedtek) nekem tökéletesen elegendő lenne. Nagyjából max 20 négyzetméterre számoltam. Könnyűszerkezetes lenne, kb 2,5-3 m magassággal egy kis galériának, ahol aludnék. Túlzottan nem vagyok eleresztve, van párszázezrem, a telek megoldott, és a villany téma is, mert a családban vannak villanyszerelők, tehát ez nem kerül semmimbe. A bútorokat vagy használtan, vagy általam összebarkácsolva teremteném elő.

Összefoglalva, az alap, a falak, valamint a tető költsége érdekelne, természetesen szigeteléssel együtt. Abszolút a fa dominálna, mint alapanyag.

Kérlek, ha tudsz segíteni kalkulálni, borzasztó hálás lennék! :)

Ha van alapanyag amit lehet (tehát nem kockázatos) másodkézből beszerezni, azt is írhatjátok, hogy minél költséghatékonyabban jöhessek ki. Fontos lenne, vágyom egy kis otthonra ahonnan nem kell folytom költöznöm... köszönöm előre is ha tudsz segíteni :)



2020. febr. 11. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha normális lakóházat szeretnél, amiben hivatalosan lakhatsz, akkor terveztetni kell, e-napló minden kutya füle, kb négyzetméterenként 350-400ezer borítékolható... és ebben még nincs benne a berendezés, gépészet... szóval alsóhangon 10-12millióval lehet számolni nyugodtan... + a telek.
2020. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy masik alternatíva a mobilhaz, amit megkapsz 2-3millióért, és 2-3milliót ráköltve, elfogadható állapotba is kerül.

Építhetsz is magadnak tiny house-t, de hogy hivatalosan használd, mint lakóházat, akkor megintcsak nem úszod meg olcsóbban..

Legolcsóbb az lenne, ha ilyen céljaid vannak, hogy keresel egy olyan régi présházas külterületi övezetet, ahol már laknak többen állandón...

Ott veszel egy elfogadható állapotú présházat, aztán azt úgy alakítod át magadnak, ahogy csak szeretnes... amíg a homlokzatot, tetőszerkezetet különösebben nem bontod meg, addig senkinek semmi köze hozzá... rengetegen csinálják ezt vidéken, jelenleg ez a legolcsóbb járható út.

2020. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pár százezerből egy lakókocsit vehetsz.

Vagy saját kezűleg felépitesz egy faházat.

2020. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt hivatalosan nem tudod megoldani ,mert a követelmény minimum egy 17 nm es szoba + konyharész+ fürdő (ezek kötelezőek) így a 20 nm be nem fér bele. Ezenkívül rengeteg mindennek meg kell felelni energetika stb Csak feketén tudod úgy hogy nem lakóépületnek van nyílvánítva (bár ha nem mobilház akkor arra is engedély kell)
2020. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ó jaj... nem túl biztató kilátások :( de köszönöm nektek a válaszotokat, sok hasznosat tudtam meg, hálás vagyok nektek :)
2020. febr. 11. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
15 millió plusz telek
2020. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szokott itt válaszolni egy fickó mobilhazas es tiny house-os kérdéseknél, aki vett egy félreeső házat egy falu utolsó házát egy erdő mellett és egy kintről nem belátható helyre az udvarában mezőgazdasági utánfutóra építette a tini house-t, 5millióból, de ő ács... egyszer jól kikérdeztem.

H tarifával és klímával fűti, es legmodernebb szigeteléseket használt.

Mivel lakóház van a telken, a kutya nem foglalkozik vele, hogy tényleg abban is lakik e, vagy a "nyári konyhában"

A ház ami van a telken, pedig egy régi vályog, amit úgy ítelt meg, hogy 10-12milliót kellene ráköltenie alsóhangon, hogy ne menjen a gatyája is rá a kifűtésére.

2020. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Mint írtam ugye, a telek kérdés nem probléma, lenne hová felállítani, lakóház mellé, tehát az sem lenne akadály, hogy ebbe belekötnének. A felállítást is megoldjuk. Igazából az alapanyag ára az ami kérdéses. Egy kisebb szabadfelhasználású hitelt még simán hozzácsapnék, csak ehhez tudnom kéne kb árat. Számolgattam már, az obi honlapján arányait tekintve, de úgy voltam vele, ha vannak itt akik értenek hozzá, adhatnak egy kis segítséget. 15 millió azért kicsit durva lenne 15-20 négyzetméterre :D de mindenkinek köszönöm, aki eddig írt:)

2020. febr. 12. 08:11
 9/9 anonim válasza:
Vegyél téliesített mobilházat. Annak van egy olyan előnye is, hogy elköltöztetheted bármikor bárhová.
2021. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!