Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri-e építkezni 2020-ban?...

Megéri-e építkezni 2020-ban? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Igazából most csak érdeklődöm, hogy mi is lenne a legjobb megoldás.Gondolkozunk az építkezésben. Egy 80 nm-es házról lenne szó. A telket már kinéztük, csak nem merjük megvenni, mivel nem tudjuk, hogy mennyibe is jönne ki egy ekkora ház felépítése. Azt is hallottam, hogy eltörölték az e-naplót, de nyilván van ennek valami hátránya is... Gondolkoztunk azon is, hogy veszünk egy lepusztult házat..de amilyen árakon vannak... legalább 30 millióba jönne ki az is.. akkor már ennyi pénzből építkeznénk és akkor legalább az egy új ház... Szóóval nem tudjuk, hogy mit csináljunk. Szeretnék értelmes válaszokat kapni. Előre is köszönjük.
2020. febr. 24. 11:00
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ez csak attól függ mennyi pénzed van. Azért el felújítandó felújítva még mindíg olcsóbb mint újat építeni. Monjuk veszel egy kockaházat 10 ért. Ráköltesz még hetet. Ugyan ez felépítve mondjuk 25. Persze ez sok mindentől függ de nagyvonalakban így van. Felénk minden lepukkant hàzat megvesznek felújítanak. Al8g van eladó jáz. Nyilván nem véletlenül van így
2020. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy 96 m2-es 80 hasznos m2-es fémvázas könnyűszerkezetes házra emelt fűtés kész állapotba 27 milliós bruttó árajánlatot kaptam kivitelezőtől.

Szerintem kivitelezőt kihagyva, néhány munkafolyamatot házilag megoldva 21-23-ra le lehet szorítani. Fa vázszerkezettel pedig talán 20-21-re.

Utóbbinak kulcsrakészen 25-be meg kellene állnia + telek és közmű

2020. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy 10 millió forintért már nem találunk olyan házat, amit érdemes lenne felújítani. Vagy ha találunk és belefognánk, akkor a felújítási költsége biztos nem 7 millió lenne. És ebbe a külső része a háznak nincs is benne az még plusz.. és akkor már ott tartunk, hogy 20 millió elment...

Most ha meg max 25 millióból kijönne egy teljesen új ház, akkor végül is lehet érdemes lenne belevágni..még ha idegtépő is, de legalább tudod, hogy a TIED lesz.

2020. febr. 24. 15:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy 80 m2-es ház, ha holnap nekifogtok, nagyjából 30millió, minden középáron, luxus nélkül.

Ehhez add hozzá még a telket, kerítést, garázst(?), tereprendezést, térkövet, teraszt.

Simán számolhatsz a telken kívül 6-7 milliót a felsoroltakra(nagyon szerényen) és add hozzá még a telek árát, mert arra tippem sincs, helyfüggő.

A trágya kivitelezők utáni hibajavításokat, már amennyiben tudod érvényesíteni a jogodat, ne felejtsd ki!


Én biztos, hogy egy jó statikai állapotban levő (tető, falak, semmi vizesedés), jó környéken levő használtat vennék és saját ízlésemre és tempómban felújítanám.

Ha 30 millióba jönne ki a végére, akkor is a zsebedben marad nagyjából 15 millió és nem kellett engedélyeket intézz és nem ment el az életedből 10 év a stresszre.

2020. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
30 milliobol nalunk mar lehetett volna venni egy uj hazat (ami akkor epult) 80 negyzetmeteres. Szegedhez kozelo faluba. Gonndoltam ha mar 3-bol kihoztak kulcsrakeszen, akkor ha mi nekiallunk kivitelezo csapat nelkul epitkezni akkor csak olcsobb,mert nyilvan ok rateszik meg az o hasznukat is. Es ez nem evekkel ezelott volt..hanem tavaly. 😊
2020. márc. 3. 16:02
 6/6 A kérdező kommentje:
*30
2020. márc. 3. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!