Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong téglából falat húzni?

Ytong téglából falat húzni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fürdőszoba felújításba vagyok, és láttam képeken meg egyik ismerősömnél, hogy van húzva egy fal es azon van egy üvegajtó.. ezt szeretném én is megvalósítani csak azt szeretném kérdezni, hogy milyen szélességű ytong tégla az ideális erre? Kicsi a fürdőm és minél kissebb helyet foglaljon el a fal úgy szeretném (80cm-re gondoltam). Ha pl 7cm szélességűt veszek az nem dől ki ha neki támaszkodok?

2020. márc. 20. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

7 cm szélességű téglát venni nem tudsz, de a vastagabb téglából le lehet vágni. Szerintem a 10 cm (+ burkolat két oldalról) vastag kellene minimum.

Ha a falat terhelés is éri mindenképp erősíteni kellene a főfalhoz valahogy.

Esetleg megoldható vékonyan is valamilyen acélmerevítéssel. Készítesz csövekből. zárszelvényből vázat lekezeled és ytongtéglával faragva berakod, így vékony is lesz és tartása is lesz.

2020. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!