Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Faszerkezetes ház építéséhez...

Faszerkezetes ház építéséhez mennyi faanyag szükséges?

Figyelt kérdés

Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építtetni, viszont először szeretnénk kalkulálni, hogy milyen faanyagbeli költségei lennének. A ház maga 100-110 m2 lenne illetve jönne hozzá egy garázs rész!

Amerikai stílusú, semmi extra benne 3 szoba + nappali.


Szerintetek mennyi anyag kell a tetőhöz és a falakhoz? Gondolok itt a deszkára/gerendára/tetőlécre.


Köszönöm előre is!


2020. márc. 30. 14:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a tervező tudja kiszámolni a kész tervek alapján
2020. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
csak sajnos annak is igen magas költsége van, nem szívesen adunk ki ilyenre is több 100.000 Ft-ot úgy, hogy nem is tudjuk, hogy megéri-e. :(
2020. márc. 30. 14:43
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sok kell hozzá. Kellenek pallók, meg gerendák, meg sok deszka is kell. Én szögeket is vennék pár marékkal, meg néhány csavart is. Ilyet-olyat.


Azt mondod amerikai stílusú. Meg semmi extra :)


Mindig rácsodálkozom az idióta kérdésekre és úgy gondolom, hogy annál lejjebb már tényleg nincs. De aztán rendre sikerül alul múlnotok magatokat, ez nem semmi.


Régebben elkezdtem legalább felnyitni a kedves kérdező szemét, hogy hallott-e olyanról, hogy övezeti besorolás, meg építményekre előírt szabályok, meg homlokzatmagasság, épületmagasság, meg többi szarság, de mára erről leszoktam.


A tudás, a szolgáltatás az kéne, de fizetni, na azt nem akaródzik érte.

Kíváncsi vagyok, hogy egy étterembe is azzal a kérdéssel mész-e be, hogy végigzabálhatod-e az étlapot ingyen, mert előre nem tudod, hogy mi is lehet a kedvenced és ugye te csak azt akarnád kifizetni.

Vagy egy autókereskedésben vajon odaadnak-e neked egy autót tökingyen mondjuk fél évre, hogy azalatt kiderítsd, annak a kocsinak a fenntartására van-e elég pénzed.


Szánalmas, de tényleg.

2020. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Tudomásom szerint ez a felület azért jött létre, hogy az emberek kerdezhessenek! Meg az olyan “ szerencsétlenek “ is mint én.


Nem, természetesen az étteremben sem próbálok ki mindent ingyen de feltehetem a kérdést hogy mit ajánl esetleg a pincér. Jelen helyzetben is ezt tettem. Ajánlatot, illetve tanácsot/véleményt, esetleg tapasztalatot kértem.


Arról sajnos szintén nem én tehetek, hogy Ön mindenkinél okosabbnak, műveltebbnek gondolja magát és nem érti, hogy mi miért van ezen a felületen... de lenne egy javaslatom nekem is Ön felé: ne járjon fel erre a honlapra és nem fog találkozni olyan hülyékkel mint én!


További szép napot!

2020. márc. 30. 16:06
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs pár tízezer forintod egy-két "kötelezettség nélküli" konzultációra pár tervezővel akkor pénzed sincs az építkezésre.


Könnyűszerkezetes ház építése nagyságrendileg 280-300.000 Ft/nm áron számolhatod kulcsrakészen.


Messze nem a faanyag ára a meghatározó egy építkezésben


#1

2020. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

:) Csak az a gond, hogy te itt nem arról kérdezted a pincért, hogy mit ajánl, hanem azt akarod tőle megtudni, hogy milyen alapanyagok kellenek egy amúgy általad konkrétan meg nem nevezett ételhez, amiről mindössze annyit tudsz, hogy "amerikai stílusú, semmi extra".

Ja hát ahhoz tessék beiratkozni és elvégezni egy szakács sulit, vagy tessék szépen fizetni az infóért.

Az itt a fő gond, hogy kérdezünk, de fogalmunk sincs, hogy mit.

Ahogy a #3 mondta: pont kb semmi információt nem hordoz a faanyag ára egy ilyen beruházásnál. De ahhoz, hogy ezt egyáltalán ki lehessen számolni, ahhoz tervek kellenének.

Patthelyzet.

2020. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Eddig 3 tervezővel beszéltünk. Mindegyik tervező elmondta, hogy amíg nincs meg a telek nem tud mit mondani, mert minden egyes városrész más besorolásba tartozik, így más építési törvény vonatkozik rá!
2020. márc. 30. 16:40
 8/27 anonim ***** válasza:
25%

Azért kérdezi, mert az építőipar az egyetlen hely, ahol azon versenyeznek a vállalkozók, hogy ki mondjon nagyobb számot :D

300ezer/nm :D

3 havi fizuból felhúzható.

Akkor mitől olyan drága :D

2020. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Megnézed neten milyen sűrűn vannak a lécek és beszorzod
2020. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

"Eddig 3 tervezővel beszéltünk. Mindegyik tervező elmondta, hogy amíg nincs meg a telek nem tud mit mondani, mert minden egyes városrész más besorolásba tartozik, így más építési törvény vonatkozik rá!"


Na látod ezért írtam, hogy vajon tudod-e mi azaz övezeti besorolás. Hát az pont ezt jelenti, azaz hogy ott mit lehet építeni és hogyan, milyen szabályok mentén.


Az van, hogy itt nem én gondolom magam okosnak, hanem pont te, aki azt hiszed, hogy majd megkerülöd az építészt és a gyakori-ról szerzed be az ingyen költségbecslésed, csak ugye az alapokról sincs fogalmad, így nem érted, hogy miért ütközöl folyton falakba.

2020. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!