Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hideg aszfalt az útra?

Hideg aszfalt az útra?

Figyelt kérdés
Sajnos az utcánkban hatalmas port csinálnak az autók, nincs leaszfaltozva, csupán zúzalékkal volt 15-20 éve megszórva. De így is nagy a por, kocsi is csupa kosz állandóan. Hiába szólok az önkormányzatnak, tojnak rá, amúgy is. Hidegaszfalt mennyire lenne hatásos? Kb 8-10 méter hosszú részt kellene “leaszfaltoznom”. Hány zsák kellene?
2020. ápr. 5. 02:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*Hidegaszfalt
2020. ápr. 5. 02:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint a közútra akarod? Felejtsd el, felszedetik veled, még meg is büntethetnek! Még egy kátyút se tömhetsz ki!
2020. ápr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, hirtelen utánanéztem, 2cm vastagon kellene 50kg/nm, ami kb. 5E Ft. Szóval egyszerűbb letakarni azt a kocsit.
2020. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a 15-20 éve leszórt kavicsra ez sem mehetne rá, szóval alap kell neki, anélkül nem ér semmit, pláne ha még más is közlekedik ezen az úton, nem csak te. Egy zsák hidegbeton is 2500 forint, és az mi? Egy semmi, egy nagyobb kátyúra nem is feltétlen elég, mindössze 25kg...

Ha 10 méteres az út és mondjuk 3 méter szélesen kellene aszfaltozni, akkor az 30m2. Ehhez az útalap 53.000 forint. Majd annak leaszfaltozása 133.000 forint. Ha még le is szegélyezed, akkor plusz 76.000 forint. Szóval 190-270 ezer forint, ennél valamivel több, mert ezt az árat nyilván ennél jóval hosszabb útszakaszon tudják garantálni, de érdemes erre rákérdezni (kérni egy árajánlatot), mert nem tudom te hogy látod, én úgy látom, ha ez emiatt a rövid hossz miatt 50-100 ezerrel több még akkor is megéri. Na de ha csak ketten közlekedtek ezen az úton, és felezitek a költséget...

[link]

2020. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván az önkormányzattal ezt egyeztetni kell, hogy vállalod/vállaljátok az út aszfaltozását. Ha ez egy hosszabb út, akkor még az is lehet, hogy az utánad lévők is igényt tartanának rá, így lehet, hogy összességében az egy főre jutó költség tovább csökkenne.

Igaz az, hogy még a kátyút is kiszedetik az önjelölt kátyúzókkal és meg is büntetik őket, ezért kell az önkormányzattal ezt tisztázni. Az én utcámat a lakók közösen kavicsozták le, erről lett az önkormányzat értesítve, rábólintottak.

2020. ápr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kb 10 méter utat, ami 2 m széles 350eFT volt megcsináltatni 4 évvel ezelőtt, de lassan kezd tönkre menni.
2020. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!