Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szoba építés (? )

Szoba építés (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a régi parasztházunk (50cm vályog falazat) mely fel lett újítva, azonban faternak a kamrára elfogyott a pénze, aztán nem foglalkoztunk vele.

Kitaláltam, hogy végülis megcsinálhatom én is,mert miért ne?! :D Szaktudás van hozzá, ezzel nincs gond. Ezzel kapcscolatban lenne pár kérdésem, hátha tudtok segíteni...

Adott egy régi kamra amely olyan 5-6m2 lehet 2,5-ös belmagasággal, szigetelt rendes plafon így ezzel nem kene foglalkozni. A plfaont (gerendás, parasztház révén) leggipszkartonozom (csináltam, ez már megybegyedül is), az aljazot felszedem (járólap van) szigetelés+beton+lamináltparketta ez idáig megint ok, menni fog haverokkal nem nagy meló. Ablak van (hőszigetelt műanyag,de ezt cserélném nagyobbra, fater csinálta az újat is tud segíteni berakni) falat újra kell vakolni itt-ott és festeni ez is megy. Villanyszerelőnek tanulok, így a konnektor és lémpa felszerelése is mint olyan menni fog. Falvésés kell, "vak" kötődoboz van, mivel ki lett kötve az áram, így a színhelyes leágazást kell megcsinálni. Ez pipa idáig.

Most jön az "oroszlánrésze" a dolgonak.

Mivel vágom át az 50cm vastag vályogfalat? 2m-eres ajtót tervezek úgy 50cm magasságig van alárakás, ahhoz hozzá "szabad" nyúlni kellő körültekintéssel? Értelemszerűen áthidaló be lesz építve!!

Na most (lent a link) a fűtést PARAPETES konvektorral (NEM olyannal ami a légétérből szívja el az oxigént) gondoltam, ekkora helyiségbe ez berakható? Kell-e engedély vagy bejelentés ehhez? Ha igen, hol? A konvektort felhelyezem én a falra, gázszerelő jön ráköt úgy 2m-erről (ott van leállás). Szóval azt nem én csinálom.

Nem nagy helyiség oké vágom, de ezt a részt engedjük el. :D Mostani szobám se sokkal nagyobb, ez meg mégis "házvége" :DD

Anyagilag ez NAGYJÁBÓL mennyibe kerülne, ha csak gázszerelőt kell hívni? Azt nyilván nem tudjátok mennyibe kerül, ezért azt kihagyhatjuk a számításból. Én úgy gondolom 100-150 ezerből kijönne. Szerszám minden van ehhez a munkához. Ajtót kell venni, konvektort használtan (FÉG) cement, festék gipszkarton, szerelvények, vezeték valami kell még? Sok-sok idő. :D

Köszi a segítséget előreis! :D



2020. ápr. 7. 13:02
 1/3 A kérdező kommentje:

Link lemaradt!

[link]

2020. ápr. 7. 13:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy gondolom 100-150 ezerből kijönne"

Az anyag felére se lesz elég.

A konvektort csak sumákba tudod megoldani (lehet még úgy se).

2020. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Parapetes konvektort szerelők nem, csak kóklerek fognak felszerelni, mert ma már nem lehet újat létesíteni, csak a régit cserélni (azonos teljesítményűre)


Ajtó, ablak (és minden egyéb) nyílászáró méretbővítése szintén terv köteles, mivel a ház tartószerkezetének részeit képezi.


A villanyszerelés nem gond.


A burkolás nem gond.


A pénz gond lesz. Ez nem jön ki 150-ből.

2020. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!