Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Burkoló jó szakma?

Burkoló jó szakma?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem,és szakmát is tanulnék,érdekel az építőípar :) burkolón,vagy az építő technikumon gondolkozom.
2020. ápr. 11. 18:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát külföldön nem nagyon gondolkozom, egy alap egziztencián :D most így gyári melósként nettó 150et kapok :D 3műszakban,ha már ennél több itthon akkor már megérte
2020. ápr. 11. 19:29
 12/20 anonim ***** válasza:

igen az tökéletes, de azért vannak benne hullámvölgyek attól függően, hogy mennyire megy az építőipar

így amikor jól megy sok munka van nem árt szépen félretenni, mert jöhetnek hosszabb munkanélküli időszakok is

2020. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal koromban nekem is nagy dilemmát okozott ez a szakma választas... olyan nagyot, hogy nem is sikerült választanom, így nem lettem semmi...

Segedkent dolgoztam sokat kőműveseknek, ácsoknak, villanyszerelőnek, víz gázosoknak és végül asztalosnak, mindig annak akinek éppen kellett segéd, észt sokat nem tudtam adni, de erőt anál inkább, így egy idő után már mindig hívtak valahova segíteni...

Csak azt tudom mondani, nincs olyan, hogy "jó" szakma... főleg építőiparban... az összes dögnehéz, és este fáradtan esel haza...

Viszont ezt ellensúlyozhatja az, ha szereted azt amit csinálsz...

Én 29 evesen jutottam el oda, hogy rájöttem, asztalos akarok lenni.

33 évesen kezdtem saját vállalkozásba, most 37évesen pedig már megy a szekér rendesen, bár sajnos még mindig csak forgácslap szinten az álomműhelyem meg fenyévekre van, de legalabbis egy jó 40milliónyira... most ez a vírus kicsit odavágott, de most legalább több idő van a családra, meg kiélvezni az elmúlt években félretett pénzem :)...

Szóval nem az a lényeg, hogy melyik a jó szakma, hanem az, hogy szeretsd azt a szakmát, hogy tudj büszke lenni a munkádra, és ne kényszerből kelljen azt elkezdened minden egyes reggel, tudom ez így marha nagy klisé, de sajnos nagy igazság.

Személyesen ismerek olyan vállalkozó burkolót, aki komplett családihazak, komplett belső tereit alakítja ki, érts ebbe bele mindent, az egyszerű taposótól, a gipszkarton álmennyezeteken keresztül a tököm tudja minek nevezzem díszítő fal elemekig mindent, és bizony az alkalmazottak kifizetése után is marad a zsebében eves szinten 7-10millió...

Es ismerek olyan burkolót is, aki néha néha kap 1-1 megbizást pl egy zuhanyzó kicsempézésére, aztan fél évig nem meri felvenni a telefont, mert tudja, hogy panaszkodnának...

Szóval nem az a kérdés, hogy a burkoló milyen szakma, hanem az, hogy TE milyen burkoló lennél.

2020. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen, ezt gondolják hogy az osztrákoknál nagy elvaras a minőség.:)))


Ha tudsz minőséget csinálni, akkor plussz.

De nagyon sok magyar lehütő, tojnak a melora, és ők is megkapják a pénzt.

Van egy alap amit be kell tartani.

Ha jönnek ellenőrizni akkor ...


Ott az a lényeg, hogy lássák hogy dolgozol.

Akkor is ha nem.

Szóval érted.


Ha belegondolsz, a legtöbb magyar faluról megy ki. És ők a ki ha én nem.

Szó szerint mondom, melyik a körmét reszelgeti a kocsiban, mielőtt kimegy az építkezésre....


Viszont ha odafigyelsz, és tényleg minőséget termelsz, nincs az a pénz amit még ne kapnál.

2020. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Nő vagyok és burkoló, imádom. Igen, jó szakma. Kreatív, van rá kereslet, csak jó szakembernek kell lenni, ennyi a titok.
2020. ápr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) még megfontolom, mert a technikum is eléggévonz, illetve esetleges egyetemi képzés :)
2020. ápr. 12. 09:39
 17/20 anonim ***** válasza:
Bármint az építőmérnöki?
2020. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen :)
2020. ápr. 13. 21:48
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökivel az a baj, ha most 26vagy, abból legkorábban 35-36éves korod körül kezdesz hasznot látni, míg egy szakmával, ha van hozzá érzéked és önálló vagy, van felelősségtudatod, akkor akár 2-3év múlva is...

Nyílván más munka mind és összehasonlíthatattlan.

2020. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:) igen ezt is bevettem mint faktor :) :)
2020. ápr. 14. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!