Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Epitett mar valaki foldhazat?

Epitett mar valaki foldhazat?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a stilus es van egy 2000 nm es zartkerten aminek 10% a beepitheto.

Jo lenne valami kis egyedi dolgoz oda felepiteni a kadar kocka haz helyett



2020. ápr. 16. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Keress meg egy építészt.

Úgyis szükség lesz rá az eljárásban.

2020. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jóval drágább egy normálnál. Igen építettek.
2020. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, van több is, de a földház manapság az úri huncutság kategória. Ahhoz, hogy komfortos legyen, bizony kb. 1,5x annyit rá kell költeni, mint egy hasonló tégla épületre. Ha ezt betervezed, nem lesz probléma.


Első lépésként keress egy olyan építészt, akinek van földház referenciája. Nem ajánlom, hogy nulla tapasztalattan nekifogj, mert abból csak egy nyirkos verem lesz.

2020. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lecso válasza:

Igen. En mar epitettem.

Nem ertem miert kell tenykent kijelenteni hogy a fold ala epitett haz lenyegesen dragabb mint egy hagyomanyos.

2021. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4!

Azért mert ahhoz, hogy jó(!) legyen és ne egy Morbus hungaricus forrás drága anyagokat és drága műszaki megoldásokat kell alkalmazni amit majd még üzemeltetni is kell.

Hozzáteszem ez a földház nem azonos a Nagyi vermével.

2021. szept. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lecso válasza:
Ha te mondod biztos igy van. Nem vitatkozom. Gondolom te napi szinten ilyeneket tervezel vagy kivitelezel. Ellentetben veled En mindossze egyet terveztem kiviteleztem napi szinten hasznalom.Az En vermem 200m2 alapteruletu,jelenleg 24.8 celsiusz fok van 45% paratartalom mellett.Igaz mindehhez baromi draga anyagokat hasznaltam az epitesnel mint pl. beton.Sajnos az uzemeltetesi koltsegeim is hatalmasak a tavalyi hosszu tel miatt majdnem 1m3 fa eltuzelesevel tudtam csak elfogadhato klimat teremteni a verembe.
2021. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kekeckedésből írom, de egy manapság készülő (rendesen szigetelt, de még távolról sem passzív) téglaház gázfogyasztása sem haladja meg az 500m³-t (~50e Ft) évente.
2021. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6!

Nyertél!

2021. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!