Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerűl manapság egy...

Mennyibe kerűl manapság egy kútfúrás/métere pl. pest megyeben?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 13:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Otthoni ellátásra kell, (fürdőszoba, konyha, kert) , Sima házi vízművel fog működni.
2020. ápr. 17. 13:16
 2/13 anonim ***** válasza:
200-as cső erősen ajánlott. Számla kéréssel elég jól tudod szűrni a kóklereket, illetve ha meglátod nála a legolcsóbb szürke pvc csövet (összeroppan pár éven belül), mond neki ki se pakoljon. Irány haza.
2020. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

90 es nél vastagabb cső nem kell.DE ez olyan legyen,amit főnyomónak is lefektetnek.Az árát nem tudom,de 5 m es 20 ezer is lehet,vagy több.Ahány mester annyi ár .Legyen inkább alku tárgya.Ha számlát kérsz az áfát is rá teszi.

Nem a le rakott cső átmérője számit.Milyen víz adó réteget fog találni .Lehet hogy ezt már 15 m nél rátalál ,de lehet 40 ,vagy még több is .Az első 15 m ig fix áruk van pl.

Legyen ez csak számot mondok,250 ezer.Utána m enként 60 ezer.Könnyen lehet ez anyaggal együtt milliós költség .

2020. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az sok ha számla nélkül, bejelentés nélkül, 13-14 méterig lement stabil vizet kaptam, és 110 000 mindennel együtt? Kimondottan fúrt kuthoz való csővel kértem amivel mondta is hogy sokkal többre jön ki, de én azt kértem kék szinű.
2020. ápr. 17. 20:18
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja igen azt hiszem 125 ös a cső átmérője.. (vagy 150? )
2020. ápr. 17. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát figyi, rokonságban 4 kútból 1 működik már csak. Ahol adtak számlát :)

Csak ezért írtam.

2020. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem volt drága. Kérdés a minőség és van e rá engedély? Merthogy az kell. Ha nincs akkor végülis egy kókler csinálta stikába. Ez neked nem jó.
2020. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nincsen rá, de nem is akartam hogy legyen rá engedély, itt vízvédelmi terület van végig, és genyóznak itt a víkend területen ilyenkor ha akarsz kutat. Ezen a terülten van hogy nem is engedélyezik (az okát most nem fejtem ki) Holott itt be van lakva 90%-ban az egész, és a víz az kell. Nem kókler csinálta, egy éveken át ebben mozgó szaki, igen jó híre van. És valóban érti a dolgát, én az ilyen hamar le vágom. Csak arra voltam kiváncsi hogy ilyen munka után ez sokért volt e vagy sem 2 éve, és manapság mennyibe kostál egy ilyen történet? ha 14 méter mélyre megy le..
2020. ápr. 17. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:

14 méter az felénk nem is igazi kút, az még a lábvíz kategória:)

Tudtommal ilyen mélység még csak a helyi önkormányzatra tartozik.

Végül is azon a területen mi az engedlyezési procedúra?

És hány méteren jelent meg a víz?

2020. ápr. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"itt vízvédelmi terület van végig, és genyóznak itt a víkend területen ilyenkor ha akarsz kutat"


Tudod azért merészelik korlátozni a kútfúrást, mert a szakemberek tökéletesen tisztában vannak vele, hogy a hozzád hasonló olcsó jánosok miatt (akik nem hajlandóak se bejelenteni, se előírás szerinti kutat fúratni) 10 éven belül ihatatlan/elégtelen mennyiségű lesz a víz.


De neked ebből semmi bajod nem lesz, hisz majd továbbállsz, a romokat meg otthagyod magad után az unokádnak.

2020. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!