Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdvözletem! A szomszèd klímasz...

Trefi20 kérdése:

Üdvözletem! A szomszèd klímaszrelőjèt köteles vagyok e beengedni az udvaromba, rakhatja e a klímát az oldalfalra vagy a tetőre felőlem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 14:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ha túl hangos akkor lehet jelezni valahova, vagy egyáltalán van nagy hangja a készüléknek?
2020. máj. 11. 14:43
 12/23 anonim ***** válasza:
95%
Arra esetleg figyelmeztetheted, hogyha túl zajos nálad a klímája akkor az Ő költségén kell áttelepítenie. A helyi zajrendeletekben benne van, hogy a te homlokzatodnál mekkora megengedett zajterhelést okozhat. És nyilván azt is figyelembe kell venni, hogy van-e olyan hely ami az ő telkéről elérhető, mert akkor első körben oda kell tennie.
2020. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl zajos (és a kültérik nem csak rondák, zajosak is), akkor jegyző és birtokvédelmi eljárás (feltételezve,h ogy magyarországon vagytok).
2020. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Magyarországon vagyunk, egy nagy magánhaza van szomszédnak, csupán esztétikai okokból akarja nálam látni és nem magánál
2020. máj. 11. 14:48
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2020. máj. 11. 14:49
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg felhívhatod a helyi építési osztályt, jegyzőt, hogy ott helyben mit javasol. Mert ez nagyon helyfüggő is.
2020. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
24%
Koptasd le .Ahogy hozzád áll úgy intézkedj , sehogy . Utólag semmit sem tehetsz , a jogszabaly a jegyző tesz erre , honapok mire lenne ebből ügy , hatarozat évek mire kihirdetési eredmeny . Addig ott lebeg a cucc a tetődön .
2020. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha egyszer belemész, akkor utólag már semmit sem tehetsz.

Ha telekhatáron van az épület, akkor a te oldaladon, a telked felett lesz a kültéri.

Ráadásul a kifolyó víz is hozzád folyik majd.

2020. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Este a nyitott ablaknál zavarhat a zaja, ha egy csendes utcában laksz.

Ráadásul ahogyan öregszik a szerkezet, úgy nő a zaja is majd.

2020. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hát én nem hagynam a helyedben. Este ha csönd van, fogod hallani a bugast, plusz a viz is hozzad fog csepegni
2020. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!