Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány nm-es házat építsek a 6...

Hány nm-es házat építsek a 6 fős családomnak?

Figyelt kérdés
4 felnőtt korú, és 2 kiskorú él majd a hazban. Mekkora házra van szükségem?

2020. máj. 12. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt értsük úgy, hogy két szülő, két gyerek és két nagyszülő?


Mert akkor kétgenerációs házban kell gondolkodnod...


Azaz: egy kétgyerekes alapcsaládnak mondjuk min. 70-80 nm, és a nagyszülőknek egy 40-50 nm-es lakrész (külön konyha+fürdő-stb-vel)

2020. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az előzővel, de én inkább a 80+40 irányba mennék.
2020. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
5 szoba, 2 fürdő+WC, nappali,... 80 - 100.
2020. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért költségvetés kérdése. 4 fős családnak minimum 100 nm. Ne hagyd ki a kiszolgáló helyiségeket: háztartási helyiség, kamra. 4 főnek nagyon praktikus 2 teljes értékű fürdőszoba.

A nagyszülőknek meg nappali, konyha, fürdő, háló.

Pince, garázs.

2020. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 (1-es vagyok)

Szerintem is, de nem mertem leírni a 100 nm-t, mert hasonló "luxus" (affenét az!!!) javaslatért, már nem egyszer leszedték a fejemet itt a GYK-n. :-DDD


Mi 4-en 120 nm-en lakunk, plusz van egy nagy garázs, és két 10-16 nm-es tárolóhelyiség az alagsorban.

Nem érzem túlzásnak... Bár tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki engedheti meg magának.

2020. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy a 4 felnőtt milyen viszonyban és rokoni kapcsolatban van.

Előtér, nappali, konyha, spájz, két fürdő, két wc. Külön háztartási helyiség aranyat ér. (Terasz, garázsok, szerszámtárolók nem tudom, beleszámít-e.)

Apa-anya: 1 háló, esetleg egy dolgozósarokkal és gardróbbal megnövelve.

Két gyerek: 2 külön szoba, nem túl pici, mert legyen hely tanuláshoz is meg a ruháknak, kacatoknak.

Két felnőttnek 1 vagy 2 szoba, attól függően, hogy kik ők. Felnőtt gyerekek vagy nagyszülők.

Na itt jön az, hogy kell-e nekik külön nappali, külön konyha, külön fürdő.

Tipp: min. 120-160 m2.

2020. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
31%
Én egy kis statisztikával jövök (USA, Ausztrália, Kanada 70-90 nm per fő; a hanyatló Nyugat-Európában 30-60 nm per fő, Ázsiában van ahol kevesebb, de még Japánban is sok helyen 35 nm per fő). Szerintem 25 nm per fővel számolva egy viszonylag egészséges, jó érték adódna, de sok múlik a terek elosztásán, megtervezésén, személyes kis részek, szobák kialakításán.
2020. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem 2 szintes és minden szinten kell WC és fürdőszoba és konyha mert ha 2 generációs akkor külön tudnak lakni de kb:100nm.
2020. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyban függ, hogy még is kik laknak a házban. Mármint oké, szülők, 2 gyerek, de az a 2 felnőtt az nagyszülők vagy már felnőtt gyerekek?


Ha nagyszülők, akkor fontos kérdés, hogy mennyire akartok külön lakrészt. Mármint ha külön lakrészről van szó, akkor a két nagyszülőnek egy fürdőszoba, konyha, nappali, hálószoba, esetleg ebédlő pluszban. Szóval mondjuk 50 m2 kellene csak nekik. És akkor plusz a további 4 főnek: Feltételezem szülők, két gyerek a felállás. Akkor szerintem három legalább 12m2-es hálószoba, 15 m2-es nappali legalább, mondjuk konyha-ebédlő 15-20m2, legalább egy fürdőszoba, ami mondjuk 8m2, és akkor ha nem is még egy fürdőszoba, akkor legalább egy külön álló WC, mondjuk 3 m2. Szóval kb. 132 m2, pluszban folyosó, előszoba, meg ilyesmik. De amúgy ez sok dologtól függ. Függ attól, hogy még is kik laknak a házban, mennyi pénz áll rendelkezésre, szóval arra törekszel, hogy épp hogy elég legyen a ház mérete, vagy a pluszok is beleférnek? Mármint nyilván egy 6m2-es konyha elég, de ha van rá keret, akkor érdemes minél nagyobb konyhát csinálni, ahol normál méretű asztal, esetleg pult is elfér.


De ha a felállás az, hogy 2 szülő, 2 kisgyerek, 2 felnőtt gyerek, akkor elég egy mondjuk 2 fürdőszoba + 1 WC, nappali, konyha, 5 hálószoba. Szóval mondjuk úgy 120 is elég lehet. Szóval tényleg fontos lenne azt tudni, hogy két külön lakrész (nagyszülők) lenne vagy pedig egy. Meg ezek az alapok, de akkor még spájz, dolgozószoba, stb. Szóval a saját igényeitektől függ.

2020. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így születnek a 120 nm-es házak, amiben aztán végül ketten kergetőznek. Be kell látni, hogy a különböző generációknak mások a környez
2020. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!