Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbeton elkészítése után...

Aljzatbeton elkészítése után igaz, hogy "érdemes egy telet úgy hagyni, hogy a talajmozgások, fagyások a helyére tegyék, és csak következő évben elkezdeni falazni"?

Figyelt kérdés
Egy ismerős állítja ezt aki már építkezett, a neten nem találtam erre való információt. Több weboldalon azt írják, hogy max 3, 4 hetet, ha várunk az elég lehet.

2020. máj. 13. 08:08
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
39%
Senki se vár
2020. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Építész mérnökkel beszélgettem erről anno. Ő is erről beszélt, hogy egy telet pihenteti az alapot és a lábazatot, tavasszal mehet a falazás. Szerintem nem árt. Manapság a határidők és a bevállalások miatt max 1 hónapot várnak.
2020. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

az építőiparban minden folyamat után érdemes várni. mozgások, száradás stb.

manapság ezt a szakik nem erőltetik, mert gyorsan kell sok pénz.

épp ezért rengeteg újépítésű házon látni komoly repedéseket.

3-4 hét alatt egy vastagabb betonréteg még ki sem tud száradni, nemhogy "helyére kerülni"

2020. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóra reagálva: a beton nem szárad, hanem KÖT. 28 nap alatt a beton eléri az elméleti maximum szilárdság 95%-át. Ennél tovább nem szoktak várni.


Az alap aljának a fagyhatár alatt kell lennie. A fagyhatár kb. 80 cm, az alapokat általában több mint 1 m mélyre ültetik. Tehát a fagy nem mozgathatja az alapot. Ha megmozdítja, az már régen rossz.


A talajmozgások akár egy évtizedig vagy tovább is eltarthatnak. Attól, hogy fél évet vártál, 1 év után majdnem ugyanannyit fog mozogni. Viszont, ha a tetőnél van betonkoszorú, ennek még esztétikai gondot sem szabadna okoznia.

2020. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Az előbb el is felejtettem a legfontosabbat: a talaj és az alap azért moccan meg, mert felülről a ház nyomja. Amíg az nincs rajta, addig nem nagyon mozog. Ha már anélkül is mozog, akkor betoncölöpözni kell az alapot egy szilárd rétegig, vagy nem szabad oda építkezni.
2020. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!