Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Normális ez új építésű lakások...

Normális ez új építésű lakásoknál?

Figyelt kérdés

Egy most épülő társasháznál érdekes dolgokat véltem felfedezni. Azt hiszem 8 szintesre fog épülni az épület, kb. a felénél járnak az építésnek. Viszont elkeserítő amiket láttam az építés során. :(

Már az első és második emeleten ferdék a falak, a téglák nincsenek összeillesztve rendesen, közöttük hol van hol nincs malter (nem tudom így hívják-e, bocsánat, nem ismerem a szakszavakat). Szóval az illesztőrétegek elég hiányosak, és ahová nem jutott de később észrevették, hogy konkrétan lyukas a fal, oda nyomtak be purhabot.


Ez ma már egy elfogadott dolog, hogy így építünk házakat? Biztonságos ez egyáltalán, már úgy értem statikailag? A lakások árait tekintve pedig nagyon bosszantó, hogy ezeket a Jenga épületeket milyen drágán adják el...



2020. máj. 28. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szinte biztos, hogy vb. vázas épület kitöltő falazattal.

Kvázi vattával is kitölthetné a téglafalazatok helyét az az épület állékonyságát nem befolyásolná.

2020. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Hogy ferdék a falak, az nyilván nem normális, hogy a téglák közé ragasztóhabot nyomnak (mert szerintem az inkább ragasztóhab/szerelőhab volt), az viszont egy teljesen jó kötést biztosít, sőt erősebbet, mint a habarcs, gyak. falazni is lehet vele és falaznak is vele, csak nem olcsó megoldás.
2020. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Te is láttad, hogy szemetet építenek és sok pénzért eladják.

Az ócska falakat belülről tapéta takarja, kívülről meg a hőszigetelés.

Mire elkezdenek repedezni, addigra az építő cég már csődöt jelent, így garancia sem lesz.

2020. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!