Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vajon ez így lehetséges?...

Vajon ez így lehetséges? (Hajléktalan otthon építêse)

Figyelt kérdés
Ha mondjuk valakinek van mondjuk pár száz milliója és szeretne segíteni hajléktalan embereken és mondjuk venne egy telket, amire építtetne emeletes társasházat bontott ablakokat, ajtókat, metlakit felhasználva az úgy működhet ha felvenné a kapcsolatot egy hajléktalanokkal foglalkozó szervezettel és átadná nekik az építményt? Szerintem ez tök nagy segítség lenne azon hajléktalanoknak akik ki akarnak törni a helyzetükből. Mondjuk egy 30 lakásos (kb 25 nm és napelemes) építménynél, ha mindenki napi 300 ft-ot fizet a lakhatásért (amit szerintem simán összeszed kéregetéssel, sőt egy hónap lakhatás csak 8400 ft), akkor az működhet? Úgy értem, hogy elméletben kijönne a rezsi meg minden vele?
2020. jún. 22. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szép elképzelés, csak sajnos ez nem így működik. Bontott anyagokból ma már nem nagyon építesz semmit. Vagyis építhetsz, csak nem kapsz rá használatbavételi engedélyt.

Ráadásul pár száz millió édes kevés lenne. Akkor már inkább meglévő épületeket átalakítani hajléktalan szállóvá.

Napi 300 forint semmilyen rezsit nem fedez.

2020. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:O értem :(

Napelemmel sem fedezné? Ott úgy tudom kisebb a rezsi :)

2020. jún. 22. 17:06
 3/4 A kérdező kommentje:
És kb mennyi lenne az az összeg, amiből működtethető lenne?
2020. jún. 22. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
A napelemeket eleve meg is kell vásárolni, aztán meg karban is kell tartani...
2020. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!