Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű ház költsége 2020?

Új építésű ház költsége 2020?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tervezem új ház építését, és olyan kérdésem lenne, hogy manapság kb. mennyibe kerül szerkezetkészre felhúzni egy házat? Közel nulla energiaigényű házra gondolok első sorban, 100-110 m2 körül. A minap hallottam, hogy egy építési vállalkozó szerkezetkészre 380 000 Ft/m2 áron dolgozik, amit én kicsit (nagyon) sokallok. Kérdésem az lenne, hogy aki mostanság építkezik, annak milyen tapasztalatai vannak az építkezés kapcsán?

2020. jún. 24. 07:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

5 vagyok nekem sincs kapcsolat rendszerem olyan amilyent szeretném hogy legyen. Viszont ismeretségi körömben sokan építkeztek, felújítottak és így szereztem szakikat adott munkafolyamatokra. Szerintem mindenkinek van ilyen lehetősége akár egy munkatárson keresztül akár rokon. Aki véleményezi az adott szaki vagy cég munkáját. jobb esetben meg is lehet nézni.

Hosszas keresgélés után arra jutottam nagyon sok mindent netről érdemesebb megvenni mint egy boltba.

Időigénnyel kapcsolatban, pedig mindenki maga dönti el mire van ideje. Régen is felépültek a házak saját szervezésbe, és ehhez nem kell túl sokat vissza menni az időben.

2020. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Pedig nagyjából ilyen árak vannak.

400 ezer /m2 alatt nem igazán lehet éppítetni.

drága az építőanyag, magas a minimál bér.

Bruttó 500.000/hó alatt nem találsz a vállalkozásodhoz szakképzett kőművest. Fűtés szerelő inkább 700...

Ezt pedig meg kell fizetni az ügyfélnek.

2020. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Új építésű ház költsége 2020?"


1 házasság

2020. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az építkezésre érdemes minél több főállás mellett dolgozó vállalkozót bevonni. Kivéve kőműves meg tetőfedő, mert különben sosem készül el. Olcsóbbak mint egy cég, de minőségben nem biztos rosszabbak. Akiket megismertem azoknak még e-naplós jogaik is vannak, csak kicsit lassabban dolgoznak. Tehát tudnak számlázni, van felelősség biztosításuk...
2020. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azt megjegyzem, ha számla nélkül dolgoztatsz és valami rosszul sül el, lehet akármilyen jó cég, vagy szaki, nincs semmilyen jogalapja a reklamációdnak.

Persze számlával a kezedben sem egyszerű egy rossz alapozást reklamálni, de legalább van rá esély, hogy egyszer majd kapj kártérítést.

2020. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Olyan kérdésem lenne még, hogy az e-napló az jelenleg is van? Múltkor olvastam valahol, hogy már nem kötelező, de lehet csinálni.
2020. jún. 26. 06:14
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de a te érdeked, hogy legyen. Nehezebb átvágni az éppítetőt ha rendesen töltik a naplót.

Bocs hogy kicsit negatív vagyok, de annyira tipikus a magyar helyzet.

Mindent áfamentesen, okosan, áron alul akar az éppítető, aztán ha csökkentett pénzért cserébe csökkentett minőséget kap, azonnal kezdődij az anyázás: mer' a piszkos vállalkozó...

2020. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb bank kéri a vezetését. Van néhány aminél elegendő csak beregisztrálni. Ha jól emlékszem ezek a takarék és az otp
2020. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Thorzoli ***** válasza:
100%
Én kivitelező vagyok. Ma bolond aki építésvezető nélkül nekiáll. Már tervezési szakban be kellene vonni egy gyakorlott, hozzáértő, szakembert, és végig kell ellenőriztetni a munkát. Erre nem szabadna sajnálni a pénzt, rengeteg a szakbarbár. Ami az árakat illeti, gondoljátok végig, egy jó szaki maszekban sem dolgozik óránként 3000 alatt. A modern anyagok drágák. Mi építettünk passzív házakat, nagy odafigyelést, türelmet, szakértelmet, és jó anyagokat igényel. És a legtöbb hiba a tervezési szakban szokott lenni.
2020. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
mi Pesten építkeztünk volna idén, generálba 550-660 ezer ft / nm árakat kaptunk. Nettó. Majd megy ez lejjebb is
2020. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!