Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zártkerti ingatlanom szomszéd...

Zártkerti ingatlanom szomszéd villanyvezetéke tőlem megy, eonnak vezetékjoga van rajtam, szeretném megszünteni, hol kell elindulnom?

Figyelt kérdés
Tudom menjek be az eonba, de 60 km-re van az ügyfélszolgálat, szabadságot kéne kivennem, ami a vírus miatt nem maradt egy napom sem. Próbáltam őket felhívni milliószor de nem veszik fel a telefont.
2020. júl. 4. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más módja a szomszédot árammal ellátni,illetve annak költsége nagyon sok,akkor semmit sem.A közművekre ilyen törvény van.
2020. júl. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Erre én is kíváncsi vagyok, mert a telkemen 20 m-ig szolgalmi joga van az Eon-nak a villany miatt.

Sok vizet nem zavar, de mégis a tulajdonlapon csúfoskodik és eladáskor magyarázkodni kell a vevő felé.

2020. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam szolgalmi joga sincs, a közműtérképre viszont fel van vezetve, hogy rajtam keresztül kap áramot a szomszéd is, benn áll egy oszlop a telkem közepén, de hát erről kapok áramot én is. Sőt, van olyan az utcában, akinek a telkén átvitték a villanyt, az optikát, a vizet, a telefont úgy, hogy meg sem kérdezték, hogy lehet-e... De Ő még a szerencsésebb, mert vitték át a vizet olyan telken, amin ennek okán építkezni nem lehet (mert ugyebár egy föld alatt húzódó hálózatra nem építhetsz rá!). Nincs használva láthatóan vagy 30 éve, de attól még van tulajdonosa, nem közös, nem senki földje.

Kell erre szolgalmi jogot adni? Szóval, hogy hivatalos formában ez megjelenik a tul.lapon, ha az hivatalosan történt? Én úgy tudom, hogy kiértesítenek és ráutaló magatartás beleegyezésnek számít, magyarán, ha nem tajtékzol miatta 30 napon belül, akkor átviszik, sz-rnak bele... de lehet rosszul tudom.

2020. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

2-es vagyok.

Nem tudom, hogy eredetileg ez hogy történt, mi már így vettük a telket.

2020. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Pár éve volt egy határidő (kb 2010), addig mindent be kelett jegyeztetnie az áramszolgáltatóknak. Akkor a törvény miatt senkit nem kelett kiértesíteni erről. Nálam is bejegyezték. Utána kértem a földhivataltól a bejegyzés alapjául szolgáló dokumentum kiadását. A válasz: elveszhetett, mert nem találják! Jó mi:) Kérdeztem, akkor mire jegyezték be? Nem hiszem el, fiktív, töröljék ki. Azt nem lehet, mert be van jegyezve. De mi alapján? Elveszett. Maffia...
2020. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóval elsőnek kérd ki a földhivatalból a bejegyzés alapjául szolgáló dokumentumot, hogy megtudd, pontosan mire vonatkozik a vezetékjog.
2020. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!