Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell engedély ha egy meglévő...

Kell engedély ha egy meglévő ház tetőszerkezetét elbontom és másfélszeresére növelem, hogy egy kis nyitott teraszt még lefedjen?

Figyelt kérdés
Építkezés kategóriát nem látni.

2020. júl. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Mivel a nyitott terasz nem engedélyköteles, ebből adódóan a felette levő tető sem az.

Ha te nem bontod meg a tetőt, hanem utólag teszel oda egy nyitott teraszt és arra a tetővel megegyező borítású tetőt, a kutya nem foglalkozik vele. Tehát én úgy gondolom, hogy az, hogy a tető egyben van, vagy 2 részből áll, az már részletkérdés.

De ha nagyon biztos akarsz lenni a dologban, akkor a településeteken levő önkormányzatnál érdeklődj, mert lehetnek a helyi szabályzók mások.

2020. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ezt olvasgasd - én nem tettem meg - hátha választ kapsz a kérdésedre:

[link]

2020. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez a link filozófiai mélységekben megyaráz.


Szerintem azért kellene hivatalosan csinálni, mert elbontod a meglévőt. Ezzel hozzányúlsz a szerkezetéhez.

Ép. engedély talán nem, de terv és el. építési napló kell.

Ha nem jelentenek fel, fusiba is menne.

2020. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy egy tanya

Köszönöm

2020. júl. 10. 08:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!