Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért vannak a házak az...

Miért vannak a házak az utcára nézve építve?

Figyelt kérdés
Miközben nézegettem az eladó házakat akkor merült fel bennem ez a kérdés, én például ha tervezőmérnök lennék biztos hogy minimum 5-6 méterrel beljebb tervezném az utcától az épületet már csak a zaj miatt is, persze vannak ilyen házak de a javarésze az épületeknek az utcára néznek pláne vidéken, nem tudom ki hogy van vele de én nem szeretném ha az ablakom előtt vagy alatt járkálnának az emberek és burrognának, föstölnének az autók ,ezért érthetetlen számomra ez a fajta elrendezése az épületeknek, a kerítés megspórolása miatt epítették az út mellé őket? Szerintem még mindig jobb egy panellakásban lakni a második emeleten ami egy nagy kertre néz ahol most lakom, még így zajos szomszédokkal is mint egy olyan házban ahol az ablakok előtt jönnek, mennek...

2020. aug. 3. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Miért törölték az előzőt? A HÉSZ azt jelenti, helyi építési szabályzat. Szóval nem úgy van, hogy én kitalálok valamit, és akkor az úgy is lesz. Mellesleg általában telkek sem akkorák, hogy 5-6 méterrel beljebb lehessen építeni a házat, már ha nem kis kulipintyót épít az ember.
2020. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én voltam az előző első hozzászóló.


Tényleg rejtély, hogy a helytálló választ törlik. Eddig csak lepontozták a hülyék... Most már töröltetik is...? LOL

2020. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Láttam az első rövid válaszodat is, szerintem se volt értelme törölni, bemásoltam a keresőbe és rögtön megértettem a választ amit köszönök.
2020. aug. 4. 01:07
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Falun régen sok közös udvar volt.


Túl értékes lett volna előkertet hahyni, mert akkor minden melléképület házrébb csúszott volna annyival.

Így a konyhakert is kisebb lett volna.

Kerítést sem kellett az egész frontra.


Régen szegénység volt, érték volt a kert, nem úgy, mint most.

2020. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Vidéki városban lakom. A környékünkön szinte minden ház a telekhatáron belül, azaz kerítésen belül kezdődik. Olyan házba biztosan nem költöznék, ami telekhatárra épült és az ablak, ajtó közvetlenül az utcára nyílik.

Egyetemista koromban laktam panellakásban. Semmi pénzért nem költöznék vissza. De ha neked az jobb, akkor lakjál ott, nem vagyunk egyformák, nem egyformák az igényeink!

2020. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok. Ezzel kapcsolatban eszembe jutott még egy dolog csak érdekességképp: Pesten láttam olyat, hogy egy családi ház a telekhatárra épült, ablak az utcára néz. Ebben nincs semmi meglepő, vannak ilyenek. De a ház előtt, gyakorlatilag az ablakban van a buszmegálló!

Az marha jó lehet hogy az ablakban ácsorognak folyton az emberek. Beszélgetnek, cigiznek, leskelődnek, mert épp unatkoznak. A busz meg 10 percenként megáll az ablakban. Fékez, csikorog, fel-le szállnak, aztán gázt adva jó nagy zúgással elindul. Na, oda még ha fizetnének se költöznék.

2020. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dehogy jobb, alig várom hogy lelépjek innen, én is házban nőttem fel, 25 évesen költöztem ide a szüleimtől, de már nagyon unom ezt a zajt körülöttem, az állandó fúrást,a dübögést,a gyerekricsajt stb...
2020. aug. 13. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!