Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa szerkezetű erkély padlózatá...

Fa szerkezetű erkély padlózatát hogyan szokás megoldani?

Figyelt kérdés
Olyat láttam már hogy vastag keményfa deszkák + közötte rések, így alatta kifolyik a víz, de én olyanra gondoltam ami teljesen vízzáró,mert alatta tárolóhelyiség lenne.

2020. aug. 5. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Monolit beton szerkezet. Magyarul az egészet le kell betonozni, ha tényleg járhatóság és teljes vízzárás a kívánalom.
2020. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy legalább elégségesnek látod. :) Én pl. OSB-ből csináltam a járófelületet és erre tettem (ragasztottam) fa hatású PVC-t. Idővel a nap kifakítja, hisz eredendően ez nem kültérre való, majd akkor cserélve lesz, nem egy vagyon.

Ha ilyen kalandokba nem akarsz belemenni, akkor pl. (csak egy ötlet) ugyanúgy telibe OSB (22-es legalább) majd erre bármilyen vízzárás, akár lehet a legolcsóbb PVC padló is, de lehet akár vastagabb tófólia, majd erre rálécezel (párnafa, kezelt) és erre a fa teraszburkolat vagy WPC burkolat (az még jobb, hisz a párnafa is műanyag!). Nyilvánvalóan lécezni úgy, hogy a víz útját ne állja, szóval nem keresztbe. Ez távolról sem egy szakszerű megoldás, de hogy (nyilvánvalóan egy minimális lejtésadás mellett) nem fog beázni legalább 30 évig, arra azért mernék fogadni. Nálam 30 évvel ezelőtt épült melléképület, ami műanyag lambériából épült, értsd a teteje is abból van, az sem ázik be, alatta van egy fólia ugyan, de odáig sem jut egy csepp víz sem, szóval ha szakmai szemmel nézünk egy ilyen "épületet", attól biztosan sikítófrászt lehet kapni, és rámondani azt, hogy ezzel pár év múlva már tutira problémád lesz, de attól még ezzel nincs probléma 30 éve...

2020. aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!