Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért repedezett meg száradás...

Miért repedezett meg száradás közben a betonkoszorú? És ez okoz valamilyen hátrányt, hibát a továbbiakban? Állítólag a sóder agyagos volt a kőműves szerint.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem különösebben vészes. Kötési-zsugorodási repedés, a felszínt, és alatta max 2-3 cm mélységet érint. Több oka lehet, elsődlegesen a bedolgozáskor elégtelen tömörítés okozhatja, vagy a szemszerkezet hiányossága, de én a harmadikra tippelnék, mégpedig a túl sok víz miatt kiült a felszínre a cementpép, és ahol ez vastagabb, ott a kötés során megrepedt. A tiszta cementpép kavics nélkül sokat zsugorodik, ezért reped. A teherbírást nem befolyásolja különösebben, nem átmenő a repedés, csak a felszínt érinti helyenként. (építész-statikus végzettségem van)
2020. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm solarGyula válaszát, kicsit megnyugodtam, Esetleg javítható lett volna ez a művelet közben, ha már látta a Kőműves? Akkor mehet tovább a művelet, az ács biztonságban dolgozhat? Nagyon köszönöm a részletes leírást, kedves öntől.
2020. aug. 26. 19:50
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdett "húzni" a beton, vagyis kidobta magából a vizet és elkezdett kötni, akkor ha még egyszer megdörgöli a tetejét, akkor elkerülhető lett volna a repedezés. Én azért annyit megtennék, hogy cement, homok 1:1 arányú pépesített keverékével a repedéseknél utólag ráglettelnék, úgy hogy a repedésekbe is belemenjen az anyag. Van vasalás is a koszorúban, ha a repedés véletlenül a vasalásig lehatol, akkor korrózióvédelmi okokból nem árt eltömíteni a repedéseket. A tető alatt eső nem fogja remélhetőleg érni, de évtizedek alatt a légnedvesség is árthat.
2020. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Solargyula, tedd hozzá hogy felelős...

3 képből megszakértetted.

Istenem...

2020. aug. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azért csak kihívnék egy statikust, aki szemrevételezi a dolgot. Mivel később nagy költségről is lehet szó, ezen ne spórolj. Ekkora volumenű dologban nem adnék egy ismeretlen ember szavára egy anonim oldalon.
2020. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Persze egyeztetünk még a szakmai felelősökkel, van itt elég szakember aki ellenőrzi az építkezést. Köszönöm
2020. aug. 27. 10:05
 17/20 anonim ***** válasza:
Meg ilyen dolgokat fotó alapján nem minősítünk. Ha a helyszínen van egészen mást tud látni.
2020. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek azokkal a hozzászólásokkal, ahol a túl hígra kevert beton okaként repedezett meg a betonod. Ez látható a beton teteljén lévő cementfoltokból is.

Az agyag ilyen téren nem jelent repedési hajlamot, viszont rettentően meg tudja gyengíteni a betont (és egyébként a túlvizezett beton szilárdsága is csökken). Én a helyedben megnézném a maradék sóderben lévő agyagmennyiséget is.

2020. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem most látok ilyen repedéseket először. Amikor kánikulában betonoznak, a hirtelen kötés miatt, még fokozottabban is jelentkeznek a zsugorodási repedések. A képek jók, még az is látszik hol vannak a kengyelek, ott nem "töppedt" meg a beton , mint a kengyelek közt. Ha megnyugtat, utólagosan is lehet roncsolásmentes szilárdság vizsgálatot csináltatni. Ha eltlt 28 nap, ami a mértékadó szilárdság eléréséhez kell, akkor schmidt-kalapáccsal pillanatok alatt kiderül milyen lett a beton. A kérdés az, hogy ki csinál manapság ilyet, és mennyiért. Te is le tudod ellenőrizni közelítően milyen lett a beton, ha kalapáccsal megütögeted az oldalát három-négy hét múlva. Ha jó lett a beton, akkor nem szabad az ütésnyomnak porzania, érezni kell hogy van "húzása", és nem tompa a hangja. Mint írtam, ha a felső 1-2 cm nem is sikerült tökéletesen, attól még el fogja látni a feladatát az a koszorú, ha a többi 20 cm jó lett. A kézi keveréses betonok sosem lesznek olyanok mint a szemszerkezet szerint osztályozott anyagokból, patikamérlegen adagolt cementtel, agyonvegyszerezett, képlékenyítős előregyártott betonok, mert a bedolgozhatóság miatt mindig többlet vízzel készítik. A víz károsan hat a beton szilárdságára,mert porózussá teszik a betont, ezért a minőségi betonokban csak minimális, a kötéshez elegendő, vizet raknak,a bedolgozási konzisztenciát meg képlékenyítő vegyszerekkel állítják be.
2020. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a részletes választ, a Kőműves azt mondta a mai nap felszíni repedés, nem okoz problémát. Majd a zsalu levételekor kíváncsi leszek milyen a végeredmény.


Köszönöm mégegyszer a választ, ilyen részletesen még nem kaptam magyarázatot. Szép estét

2020. aug. 27. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!