Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy éve építkezek, a generál...

Egy éve építkezek, a generál vállalkozót minden héten ellenőrzi valamelyik hatóság, azt jelenti hogy van egy rosszakaróm?

Figyelt kérdés

Zsákfalu kb. 50 km-re a megyevárostól, de minden héten jön a munkaügy, munkavédelem, nav, építésügy, önkormányzat, rendőrség és a tűzoltóság.

Vállalkozót nem büntették meg semmiért, kivéve a tűzoltók 30 000 ft-ra valami szabálysértésért. Az ellenőrzések egy részénél én is ott voltam.

Vállalkozó szerint őket szinte sosem ellenőrizték, sőt a többi építkezésükön sincs soha ellenőrzés. Szerintük rám haragszik valaki.

Akkor nem értem miért nem tudhatom meg ki a feljelentő és miért engedi a jog hogy valakit így névtelenül szívassanak?


2020. okt. 2. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagy valószínű, hogy valaki feljelentget. Első sorban valamelyik környékbelire tippelnék, akit zavar az építkezés.
2020. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
De hát nem téged ellenőriznek, hanem a vállalkozót, nem? Rászállt valaki.
2020. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én sem értem, nekem ebből semmi hátrányom nincs. Meg a kivitelezőnek sem. Csak felesleges terhelik a hatóságokat. Akkor ez miért jó?
2020. okt. 2. 14:47
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Haveromnál havomta felvonultak a hatóságok. Szomszed ördgasszony küldözgette őket.
2020. okt. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem vagy valaki környékbeli, akit az építkezés zavar, vagy pedig személyesen valami rosszakaród, aki direkt Neked akar keresztbe tenni! Viszont az illető tutira azért jelenti fel állandóan a vállalkozót, mert nem akar belenyugodni, hogy minden rendben van, és hogy egyszer valahol valamilyen szabálytalanságot csak találnak végre, ami miatt felfüggesztik az építkezést!

Felháborító bizony, de amilyen sok igazságtalan törvény van Magyarországon, én már meg sem lepődöm rajta, hogy nem tudhatod meg az illető kilétét! Ha ők nem mondják meg, és esetleg a környéken sem tudja senki, akkor meg kell bízni egy magánnyomozót, bár nem olcsó egy ilyennek a díja, de ha kiderül az illető kiléte, akkor már lehet ellene jogi lépéseket tenni, és végre zavartalanul lehet tovább építkezni!

2020. okt. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!