Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 60 nm-es könnyűszerkezetes...

BKati70 kérdése:

60 nm-es könnyűszerkezetes családi háznak mennyi a súlya berendezve? Talajcsavar lehetőség miatt kérdezem, betonozni nem lehet.

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Mindjárt nyomja valaki,+- pár kiló pontossággal.
2020. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt aztán senki meg nem mondja neked. :D

Pontalapok készítése sem megoldható? Lehet talajcsavarra építeni is akár, szó se róla, csak talajcsavar esetén talajvizsgálatot és próbafúrást kellene végezned, pontosabban végeztetned (elméletileg nyilván, és ezt felelősség hárítás céljából mondja a gyártó!). Ezen kívül, ami akadály fölmerülhet: kiméred a talajcsavarok helyét (azért azzal remélem számolsz, hogy ezt sűrűn kell lecsavarni, nem elégséges erre egy kvázi keretet építeni, 4-8 ponton erre támasztani egy 60m2-es háznál) majd kiderül, hogy egy kő útban van, mittomén fél méteres mélységben, telibe kapod, megállt a tudomány (át kell azt fúrni), a szélét kapod el, elviszi a csavart oldalirányba. Szóval kézi behajtás, ja, ha nem olyan kötött a talaj, hogy megőrültök, mire egyet behajtotok, ha nem kapsz el egy követ, amin bosszankodhatsz. Bár egy számodra elegendő pontalapot már elméleti síkon, papíron egy 80-as talajcsavar kivált (elképzelni nem tudom és azt is írják, hogy hát ez változó, magyarán ne álljál neki magad kigondolni mekkorát, melyiket, fizesd meg a választ!) Hogy kiváltja, azt eltudom képzelni úgy, hogy 70-80 centinként egy ilyet lehajtasz. Úgy igen... Szóval kutakodtam már én is ezután, többször is, de konkrét útmutatót ehhez nem találtam, hogy mekkora épület esetében milyen sűrűn kell alkalmazni, erről nincs infó. Arról van, hogy hány kilót tudsz egyre terhelni, s feltételezem ezért kérdezted ezt, de hát ezt ember meg nem mondja, hogy mekkora súlya van egy Xm2-es fa épületnek bebútorozva, lakva... Neki lehet állni méregetni az anyag súlyát, ha azt maradék nélkül lerendelted, és abból ki lehet számolni még alapozás előtt, de hát az agyrém egy eljárás. Én erkélyt akartam csak építeni, de arra jutottam, hogy inkább készítettem pontalapokat. Nálam sincs egy magasságba az összes pontalap! Ezzel 1 hetet buktam, annyit hagytam a szilárdulásra, de az egy 50x50-es, 80cm mély tisztességesen bevasalt pontalap!

Másfél méterenként kellene pontalapot építsél, ha pontalapot építesz, értsd azt úgy, hogy nem csak a főfalak alatt, hanem minden irányba elindulva 1.5 méterenként legyenek pontalapok. Na ha elméleti síkon ezt maradék nélkül valóban kiváltja egy ilyen b.sz, akkor azt is 1.5 méterenként kell lehajtsad, de erre én nem mondhatok áment, mert nem vagyok se ács, se statikus... Mondjuk statikus eleve azt mondaná, hogy teljességgel kizárt dolog, tehát hülye lenne felelősséget vállalni ezért, a fél világot összecsődítené, hogy kiszámolják milyen kell és milyen sűrűn, majd a valós terhelés hatszorosával számolna.

Mi az a terepviszony, ahol nem alakítható ki sávalap, azért ez érdekelne, ha nem veszed tolakodásnak...?

Szóval 1 méteres terepszint különbség esetén is, leásható sávalap, majd a méterrel alacsonyabb terepnél építhető zsalukőből egy kvázi megemelt alap, deee, de ezt sem muszáj! A méteres különbség ki is ásható, jóval szélesebben, mint a ház alapja, majd kirakható támfal kövekkel, ezt ha elég szélesen ásod ki és adsz neki egy szöget, nem egy függőleges méteres terepszint ugrás, akkor nem ad olyan érzést, mintha egy lyukban lenne a ház, nem zavaró, nem gátolja a fényt, nem ronda. Egy markoló (nem pesti árral számolva, ott halvány fogalmam nincs, mert egy más világ) hozzávetőlegesen 6-8 ezer forintért dolgozik óránként. Ez egy pár órás munka számára, pik-pakk kikapja. Nem érvágás! Egy talajcsavar ára egy pontalapnak a sokszorosa, némi túlzással ebből az árból sávalap készülhet! DE nem győzködni akarlak, nem is tudnálak, mert ez távolról sem kapcsolódik a szakmámhoz.

2020. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon jót nevettem az alábbi véleményeden, mert ponz így jártam:

"Mondjuk statikus eleve azt mondaná, hogy teljességgel kizárt dolog, tehát hülye lenne felelősséget vállalni ezért, a fél világot összecsődítené, hogy kiszámolják milyen kell és milyen sűrűn, majd a valós terhelés hatszorosával számolna."

A telek, ahová elhelyeznénk a házat, csak átmeneti lenne, 5-6 évre szólna.

Ezért nem betonozhatok.

Azonban, rosszul fogalmaztam meg a kérdést, mert nem könnyűszerkezetes ház lenne, hanem 4 db 100x100x3-as horganyzott acélból, egy 3mx5m-es konténer váz.

Ez a négy váz egymás mellé lenne telepítve, szendvicspanellel borítva, ajtók+ablakok, stb., tehát, mobilnak montható, mert áthelyezhető bármikor bárhova...

A váz súlyát is tudom, 800 kg/váz, csak nem álltam neki kiszámolni a panelek, bútotok, stb. súlyát.

De, most azt olvastam, hogy négyzetméterenként 100 kg-mal kell számolni, abban a zongora és a csillár is benne van, és ehhez kell adni a hó súlyát még, ami 20 cm hó esetén 1 köbméter hó=1 mázsa. Megfagyva 3 mázsa.

Na, most ezzel számolgatok...

A statikus számítása szerint egy sportcsarnokot is kibírna...

2020. okt. 25. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!