Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ennyire el vannak szállva a...

Ennyire el vannak szállva a kivitelezők?

Figyelt kérdés

5 kivitelezőből egy sem hajlandó még árajánlatra sem. Végtelefonáltam, ott mindegyik leadta a szépet meg a jót. Majd átküldtem nekik az alaprajzot, azóta válaszra sem méltatnak. Egyszerű ház, semmi macera, semmi cécó. Többnek volt még kapacitása is jövőre.

Felmerül bennem, hogy aki egy emailt sem képes megírni, hogy egy saccolást adjon a felépítményre, akkor mit várhatok majd tőlük az építkezésen?


2020. okt. 27. 12:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Sajnos nem vagy képben.

Egy komplett ház megépítésénél órabér van.

Mert minden napra kitalálhatsz valamit. Matyóhimzéses minta a falakra, stb.

Különben sincs értelme az egész házra ajánlatot tenni, mert vannak részfeladatok. Úgy fog történni az átadás, nem pedig amikor költözöl be.

Kérdezd meg az órabérüket. De még ez után is lehet eltérés, ha kell állvány, stb

2020. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Négyzetméter árat szoktak mondaninem vagyok zöldfülű. Az órabér alapúval az a baj, hogy az óraszám attól függ, óránként mennyit bagózik a brigád - és általában sokat.

Amúgy még telefonban azt mondták, átnézik és írnak egy ártartományt, mire lehet számítani. Erre napok óta senki felől nem hallok.

2020. okt. 27. 13:11
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj meg , a férjem festő és az olyan kuncsaftok alapból leírták magukat előttünk aki azzal foglalkozik mennyit dohányzik. Aki kicsit is problémás annál nem vállal munkát. Megy olyan helyre ahol normálisak. Nem lehet hogy te is ilyen problémás kuncsaft vagy?
2020. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Elmerülnek a melóban a kivitelezők,annyi van nekik. Légy türelmes, fognak válaszolni.
2020. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
62%
Kevés a szakember, akik vannak azoknak is nagy része kontár. Mi is lakást újítunk fel, az ablakos csávó válaszára 1 hónapja várunk. Most küldött egy emailt a tervvel (?), amiben nagyon profi módon, ceruzával felfirkált pár ablakot hogy akkor így jó lesz-e. Mondom mi? :D nálunk a segésmunkásokon kívül senki nem dolgozik órabérben, de nincs is kivitelezőnk. Minden munkára mi magunk kukázzuk össze az embereket, aztán valaki vagy elvégzi, vagy nem. Borzalmas most az építőipar, kitartást.
2020. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%
Fingod nincs a világról, ha csikkekkel méred a teljesítményt
2020. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Mint ahogy néhány itteni válaszból is látszik, az építőiparban dolgozók totál elfelejtették már 2008-at és elhiszik, hogy örökké fog tartani a gyereknappal egybekötött karácsony :D


Szerintem folytasd a keresést kitartóan, egy normális vállalkozó tudja, hogy minden ügyfél értékes számára, akkor is, ha most nem győzi, és a hosszú távú sikeresség alapja, ha nem tűnik el, mint szürke szamár a ködben. Akik eddig nem válaszoltak, küldj egy emlékeztetőt, aki még erre se válaszol 3-4 napon belül, azt offold, mert a munkaja es a hozzaallasa pont olyan gány lesz, mint az ügyfélkezelése. Fogsz találni normálisat, szerencsére vannak még, bár egyre kevesebben. Aztán amikor majd eléri őket is a válság (mert el fogja, ne legyenek illúzióink), akkor majd elgondolkodhatnak, hogy miért maradnak munka nélkül.

2020. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező!

Kitartás. Láthatod, hogy itt is a mekkmesterek vagy a nagyképű feleseggük válaszolgat.

El kell felejteni ezeket, akik nem értenek semmihez csak a rabláshoz.

2020. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Mint kivitelező messze elkerülöm a problémás megrendelőket mint a kérdező. Általában aki problémás az nem szokott fizetni vagy lemondja a munkát előtte egy nappal (vagy aznap) vagy más probléma merül fel. Meg persze ott vannak az "unatkozók" akik bekérnek villanykörte cserére 40 árajánlatot majd egyiket sem rendeli meg csak kíváncsi volt az árra. Én is naponta kapok 60 emailt, nincs kapacitásom válaszolgatni az "mejjik a jobb a tőzeggyapot vagy a hungarocell???" kérdésekre.

Így is 20 árajánlatból megrendelnek 1-et. Persze így is televagyok 2021 nyárig szerződött munkákkal, de rengeteg időm elmegy az ingyen árajánlat adásokkal. Termelnem kell, munkásokat fizetnem, anyagot fizetnem, adókat fizetnem, a pénzt pedig nem szarom sajnos.

2020. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

9: sztem van most annyi bevétel, hogy felfogadj egy asszisztenst, aki megoldja ezeket neked. Ez mind csak panaszkodás, attól még nem tudsz normálisan ügyfelet kezelni te se. Vagy ha nem asszisztens, akkor csináltass egy olyan weboldalt, ahol legalább egy automata üzenetet kap az ügyfeled.

Ja, hogy ez neked pénzbe kerül? Hát itt a gond.


Nem baj, jön még a kutyákra dér, én nem fogom sajnálni egyik kóklert sem, amelyik sajnálja a pénzt arra, hogy normálisan bánjon a vevőivel.

2020. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!