Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton válaszfal tetőlécből?

Authorless kérdése:

Gipszkarton válaszfal tetőlécből?

Figyelt kérdés
Gipszkarton válaszfalat szeretnék tetőlécből. Fém profilból vagy tetőléc is megfelelő? Mennyire vetemedik el a tetőléc? Válaszokat köszönöm.

2020. okt. 28. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább a profil híve vagyok. Meg szerintem a tetőléc ide vékony is, a válaszfalhoz használt profilok 50 milliméter szélességtől indulnak, de én minimum 75-ösből csinálnám.
2020. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fából szeretnéd minimum 50x80-as fából, ha fémprofil akkor 100-as válaszfal profil. És ha rám hallgatsz dupla kartonnal kétoldalt, rockwool szigeteléssel. Egyébként függ a válaszfal magasságától is hogy mi az optimális.
2020. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fémből. Lényegesen könnyebb és gyorsabb vele dolgozni. Ha azért kérdezted, mert van annyi tetőléced, hogy ezt megcsináld, akkor nyilván az ott van, ha nem kell semmi másra a közeljövőben, akkor abból. Tetőlécből én úgy építeném, hogy alulra-felülre akkor is tennék U profilt, amibe beleállítom, s a javasolt falvastagságot azért tartanám, így kvázi két szerkezetet kell építeni, na ennek pl. megvan az az előnye, hogy jobb hangszigetelő, ugyanis kvázi két szerkezet van egymás mellett, ami viszont nincs összekötve egymással, ezáltal a rezgés (a hangokból adódó rezgés) nem tud átadódni az egyikről a másikra, emiatt jobb hangszigetelő, de ilyen falat is eddig csak fém szerkezetből láttam.
2020. okt. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fémmel könnyebb dolgozni, egyenesebb lesz a fal.

A gkartont duplán kell tenni, ha számít a hangszigetelés.

2020. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!