Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Porotherm 44 Klíma tégláról...

Danny1245 kérdése:

Porotherm 44 Klíma tégláról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A házamat Porotherm 44 Klíma téglából tervezem építeni. Kívül-belül már csak az 1 cm hőszigetelő vakolat jönne rá.

Ez így szerintetek elég lenne hőszigetelés szempontjából? Ha lakik valaki ilyen téglából készült házban, mik a tapasztalatok?



2020. nov. 1. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de ez nem szerintem-szerinted kerdes, tenyadatok vannak a hőatbocsatasi tenyezokrol. En még tennek ra 4-6 cm grafitos szigetelest a helyedben.
2020. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, tisztában vagyok a tégla hőátbocsátási tényezőjével, hogy mit tud. A tapasztalatokra lennék nagyon kíváncsi olyanok részéről, akik ilyen téglából építkeztek.
2020. nov. 1. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Cipőkanállal, de megfelel a hatályos hőtechnikai szabályoknak (0,22 W/mK)


Szerintem gazdaságosabb 30NF (gyakorlatilag a legolcsóbb) téglából, rajta 12 cm EPS-el (grafitos) készíteni a falat.


A szigetelés olcsóbb, mint a tégla, pénztárca szempontjából szerencsésebb keskenyebb téglát választani.


A tégla hőtároló tömegét így is ki tudod használni. A külső vakolás és dryvitozás között se lesz túl nagy különbség munkadíjban.

Illetve a 12 cm szigetelés miatt a betonkoszorúd sem lesz hőhidas, ami nem elhanyagolható szempont. 44-es téglánál a koszorúra ragasztott 5 cm XPS kevés szokott lenni.

2020. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Még egy kérdésem lenne. Ha a 44-es téglánál a betonkoszorúra 10 cm XPS-t ragasztok, akkor nem lesz hőhíd, nem?

Szerencsére csak anyagköltséggel kell számolnom, családi vállalkozásba fogjuk építeni a házat. És igazából azért tetszik ez a Porotherm Klíma tégla, mert gyorsan lehet vele építkezni. A téglát csak vakolni kell és kész. Míg a 30NF-nél a tégla lerakása után jön még a ragasztás, hálózás, dűbelezés, élvédés, profilozás, stb. És úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek többet a tégláért, de legalább hamarabb megvagyunk a munkával.

2020. nov. 1. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:

En ugy lattam ma h a sima 30 as tegla kb 430 ft

A 44es klima meg 490 ft nem sokkal dragabb csak kb 18%

2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerencsére csak anyagköltséggel kell számolnom,"


Akkor meg főleg nem értem, miért a drágábbik megoldást részesíted előnyben.



"Ha a 44-es téglánál a betonkoszorúra 10 cm XPS-t ragasztok, akkor nem lesz hőhíd, nem?"


Elméletileg nem, de a kőműves szakosztállyal beszéld meg, mert a koszorú zsaluzása nem lesz egyszerű mutatvány.


Illetve mérlegeld azt is, hogy a drága vékony habarcs vagy ragasztó hab kell, mert a hagyományos 1,5 centis fúgával nem tudja teljesíteni a 0,22-t.

2020. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!