Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Trapéz lemez belső oldala...

Trapéz lemez belső oldala nagyon párásodik, nem okoz gondot?

Figyelt kérdés
Trapéz / cserepes lemez tető belső oldala, nedves időben nagyon párásodik. Az rendben van, hogy ha lecsöppen, azt levezeti a tetőfólia, de mivel a lemez érintkezik a tetőléccel, a léc is nedvesedik. A sok átnedvesedés / kiszáradás nem okoz ez hosszú távon gondot?

2020. nov. 2. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De.

Idővel gondot fog okozni. Be kell tudni. 15-20 év után érdemes egy tetőhélyazat cserét beiktani.

Amúgy meg ha nincs megoldva a szellőztetés akkor még rosszabb lesz. A sok pára lecsapódik...a többit tudod.

2020. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az agyag, meg betoncserepek alatt is gyakorlatilag 100% a páratartalom hűvösebb, párás időben, de ez nem gond, mert a következő napos időben kiszárad (helyesen kialakított átszellőző légrés esetén).
2020. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az ellenléc és a tetőléc 6 cm légrést képez. Ezen kellene szellőznie. A kerámia vagy beton cserép azért mégsem nedves.

A gond azzal van szerintem, hogy őszi- téli időszakban napokig nincs száraz idő. Bár igazából a párásodást a hőmérséklet gyors ingadozásakor vettem észre. Esőben már nincs nyoma.

2020. nov. 2. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Gondoljál azokra a több száz éves fagerendás cseréptetős házakra, amik akkor épültek, amikor még a tetőfólia feltalálójának a nagyszülei sem éltek.

Ma is állnak azok a házak.

2020. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen, de ahogy írtam, a cserép alja nem nedves, vagy párás. A lemezen ha végig húzom az ujjam, tiszta víz lesz
2020. nov. 2. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálam kb 25 éve van cserepes lemez tető, és még tetőfólia sincsen alatta.

Természetesen semmi baja .


Amúgy minek mászkálsz állandóan a padláson mint a szabadnapos nyestek?!

Már több hasonló kérdést is kiírtál.

Kár ezen aggódnod...

2020. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nyestek, ez jó! Aggódok mert én építettem, és még soha sem fedtem tetől lemezzel. Min aggódjak? A körömgombán?

Szóval, mivel még nincs fent a "mennyezet" , látom a tető gerendákat, és variálok a felmerülő kérdéseken.

2020. nov. 2. 17:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincsen még mennyezeted, akkor természetes, hogy ott csapódik le a pára.
2020. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért? Még falak sincsenek, csak a könnyűszerkezetes faváz. Szóval átjárja a levegő az épületet.
2020. nov. 3. 19:14
 10/13 anonim ***** válasza:

A lemez két oldalán fellépő hőmérséklet különbség miatt csapódik ki.

De emlékezhetsz erre még a suliból...

2020. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!