Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A mai vázkerámia téglák már...

A mai vázkerámia téglák már tényleg nem képesek terhet viselni? Ezt lehet leszűrni néhány véleményből. Statikusok/építészek: vastagon és kötésben rakott 7 méteres tégla oszlopok nem tudnak kiváltani szintén 7 méteres vasbeton pilléreket sehogy sem?

Figyelt kérdés
Két szintet kell(ene) csupán tartaniuk, 10x20 méteres alapokon a magasban. (Építési engedélyeket most ne írjatok, én tudom miért.)

2020. nov. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Statikus vagyok és ekkora hülyeséget rég hallottam. A kiváltásnak meg mi köze a minőséghez? A tégla teljesen más szerkezet és építőanyag mint a vasbeton. Főleg egy pillérre teljesen más erők hatnak.
2020. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sokan írták, amit fent olvashatsz. A mai vázkerámiák már nem igazán teherviselő anyagok, itt is mindenki csak betonacél pilléreket ajánlj, mert szerintük a kötésben rakott mai téglák nem erősek egy hét méter magasban felépítendő 10x20 méteres alapterületű építmény oszlopokon nyugvó megtartására.

Ezért íródott ki a kérdés ebben a formában, hogy hülyeséget gondolnak/javasolnak-e az emberek, vagy tényleg felejtősek a vázkerámia téglákból rakott tartó oszlopok?

2020. nov. 16. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Soha nem építettek pillért téglából, annak vasbeton az anyaga, de még a régi épületekben is faragott kő volt.

Ha ragaszkodsz a tégla hatáshoz, akkor kell egy zsalukőből épült mag, ami köré kisméretű téglából felhúzol egy esztétikai réteget. Vagy szeletelt téglát ragasztasz.

2020. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van valami baj (ezek szerint igen) a tégla oszlopokkal?
2020. nov. 16. 13:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Faragott kövek (tufa esetleg jó erre?) kaphatóak még valahol?
2020. nov. 16. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs de egyszerűen nem értem mi a baj a vasbeton oszlopokkal. Ráadásul készen lehet kapni, van éme engedély, minden.


Ez a kérdés már többször volt, igazán írhatnál részleteket róla, érdekelne mi ez a misztikus csarnok, ami mindenből épülne csak éppen nem abból, amiből egy csarnokot szokás (és gazdaságos) építeni.

2020. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Tégla a tulajdonságai miatt nem pillérnek való, erre rájöttek 200 éve is mikor még nem volt beton sem...
2020. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fricu1 ***** válasza:
49%

Hülyeségeket ír itt majd mindenki.

Pest teli van téglából, és csak téglából épített 4-5 emeletes házakkal. Köszönik szépen jól vannak.

Viszont akár 1 m-es falakat raktak.

Pillérnek is jó a tégla (tömör, kisméretű), csak nem a 4 tégla/sort kell rakni, ha magas kell.

De ez már az építész, statikus dolga.

Az persze igaz, hogy vasbetonból karcsúbb, elegánsabb szerkezetet lehet létrehozni ugyanarra a célra. De ha valakinek a tégla a heppje - nincs akadálya.


És csak kérdezem: miért is függenek egy oszlopra ható erők annak az anyagától? Statikus? Ja, persze...

Hogy hogyan áll ellen az oldalirányú komponenseknek, az persze más kérdés.

Ezért építettek a templomoknál külső támaszokat, hogy ne tudja szétnyomni a tető súlya (tömege) a fal felső részét. Persze azt is téglából...

2021. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!