Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Középkategóriás normális...

Középkategóriás normális minőségű beltéri fa ajtó panellakásba milyen áron kapható?

Figyelt kérdés

Ajtót szeretnék cserélni panellakásban. Bejárati ajtót 950x2020 mm, beltéri ajtókat 640x2040 mm és 940x2040 mm-es méretben. Kazettás beltéri fenyőajtókat már látok az OBI-ban, a Praktikerben 40-50 ezer forintos áron. Én egy műanyag nyílászárókkal foglalkozó cégtől kértem ajánlatot, ami 100 ezer forintos ajánlatot adott beltéri műanyag, 125 ezer forintos ajánlatot beltéri fa ajtóra, és 145 ezer forintos ajánlatot HISEC biztonsági bejárati ajtóra. (Mondjuk a nagyáruházakban is ennyibe kerülnek a fa bejárati ajtók.)


A kérdésem az lenne, hogy a beltéri ajtók között miért ekkora az árkülönbség, és tudok-e valahonnan 50-70 ezer forintos áron fa beltéri ajtókat vásárolni olyan méretben, ami illik a panellakásba? Nem az a célom, hogy a legrosszabbat, legolcsóbbat vegyem. Egy középkategóriás normális minőségű ajtó milyen áron kezdődik? Az az ajánlat, amit én kaptam normális árnak vagy drágának mondható?



2020. nov. 20. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
És mért nem jó az OBI?
2020. nov. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az OBI-ban és a Praktikerben más méretű ajtók vannak. Nem tudom ki tudná beszerelni vagy beigazítani őket, mert 10 centi eltérések vannak méretben attól, amik a nagyáruházakban kaphatók. Egyszer már megkértem egy nem túl lelkes asztalost, aki megnézte őket, és azt mondta, hogy azokat nem tudja berakni és ennyi.
2020. nov. 20. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. Kérdezd meg az árusítót, ajánljanak valakit, vagy valamit.
2020. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az árajánlat csak az ajtóra szólt vagy ennyiért be is rakták volna?
2020. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak az ajtó ennyi. A 4 ajtó berakása és szállítása még 100 ezer.
2020. nov. 22. 00:16
 6/6 Vortrekker válasza:
100%

Én a Bauhausban vettem nagyon egyszeru ajtókat 10-15e forintert darabjat. Egyik se volt megfelelo meretu, a tokbol es a szarnybol is vagni kellett. A tokot a vasbeton fal levekonyodasaba illesztettem be, ami az ajto korul van.

Utana ytonggal es xps-sel javitgattam tovabb tovabb az ajto korul.

A vegen szep lett, de rengeteg munka volt vele, elotte soha nem raktam be ajtot.


De nem volt penzem, igy tudtam megoldani.

2020. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!