Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kőművesek! Melyikkel falaztok...

Kőművesek! Melyikkel falaztok szívesebben? Zsákos habarcs vagy homok+cement+mészhidrát keverék? És mészhidrát vagy mészpotló folyadék?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten érdekel a falazás. Van egy Stu Crompton nevű angol kőműves youtuber (magyart nem találok) aki olyan krémes habarcsot tud csinálni ami nagyon jól kenhető, jól tapad, könnyedén szinte apró koppintásokkal be tudja vele állítani a téglát. Ő 4 rész homok 1 rész cementet használ meg valami vegyszert. Mitől ilyen jól dolgozható az ő habarcsa? A vegyszer a titok? Vagy zsákossal nem lehet olyan zsíros anyagot keverni? Előre is köszönöm a válaszokat. Tiszteletem

#falazóhabarcs #falazás #Zsákos falazó #Mészpótló
2020. nov. 22. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A titkos vegyszer az oltotmész:)
2020. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"4 rész homok 1 rész cementet használ meg valami vegyszert."


Valamit nagyon félreértettél. Vagy a Stu Crompton mondott hülyeséget. Ami nem valószínű, mert tényleg ügyes a srác. Klinkert szépen beköti a tartóba, szépen falaz. Csak az utána lévő srác aki fugázott az eszméletlen ronda dolgokat művelt. Gyakorlatilag a nyers fugát sikerült még rondábbá varázsolni. De erről nem Stu Crompton tehet.

2020. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy videója, ahol elmagyarázza, megmutatja. Ebben a videóban világosan elmondja "Mate 4/1. 4 part sand (homok) and 1 part cement. Ezt egy a földön keveri össze kézzel egy lapáttal, adagolja a vizet, és közben hozzáad valami "mosogatószernek" látszó vegyszert. Közben elmondja mi az, de szakmai ismeretek híján én sem tudok mindent megérteni. Interneten laikusként tàjékozódva, arra jutottam, hogy ez a cucc valószínűleg a mészpótló folyadék. Mivel hobbiként tekintek a falazásra, meg az építőipari dolgokra, gondoltam legalább az anyagot megpróbálom kikeverni, de zsákossal eddig nem jött össze, pont ilyen állagúra, pedig probáltam micropol meszpotloval is. Köszi a hozzászólást, de sajnos előrébb nem jutottam vele, azon kívül hogy én is azt gondolom hogy Mr. Crompton nagyon jó szakember.
2020. nov. 23. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs oltott mész benne akkor gyakorlatilag misungot csinált a youtuber, ami repedésre hajlamos, tönkremegy a fal. ha túl sok a mész akkor is tönkremegy a fal. Persze ehhez nagyon el kell rontani az arányokat. Ma már olcsóbbak a zsákos habarcsok, mindenki azt használ aki 100 lakásos társasháznál kisebb épületet épít. De most egy 400 lakásos társasházon dolgozom, itt is zsákos habarcsot használnak.
2020. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ki kell kísérletezni mitől lenne jól bedolgozható állagú.

Én eddig kétféle állagúra kevertem. Ha sűrűbb volt, fent maradt a kanálon, és fel tudtam kenni a tégla oldalára úgy hogy ne potyogjon le, de a vízszintes habarcságyban nehezen tudtam állítani - gondolom kevés volt a víz. Ha hígabbra csináltam, könnyebben lehetett állítani a a térbeli elhelyezkedését - a tégla alól kijött a habarcs - de nem igen tapadt. Arra gondoltam hogy ez a meszpotlo segít a bedolgozhatóságán, rá is van írva, csak én nem tudom alkalmazni mivel nem vagyok kőműves. Csak szeretném tudni kikeverni a jó minőségű, jól tapadó habarcsot.

2020. nov. 24. 09:26
 6/6 anonim válasza:
Mészpotló a kulcs szó. Minden tüzep-én lehet venni. Szerintem a helyszíni keverés a jobb. Mellesleg sokkal olcsóbb is.
2021. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!