Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért olcsók a fenyőajtók?

Miért olcsók a fenyőajtók?

Figyelt kérdés
Számos nagyáruházban, de egyedi igény szerint gyártó műhelyekben is azt látom, hogy egy fenyőajtó, lucfenyőajtó akár 30 ezer forintért is megvásárolható, míg egy laminált CPL ajtó ennek 2,5-3x-os áráért megy. Egy asztalos azt mondta, rossz minőségűek a nagyáruházak ajtaja, de mivel azt látom, hogy a műhelyben készült fenyőajtók mind olcsók, teszem fel a kérdést, hogy mi a baj a fenyőajtókkal? Miben mutatkozik meg a hátrányuk, a rossz minőségük? Az eladó oldalán kiváló minőséggel jellemzik ezeket az ajtókat, de mégis kell, hogy legyen oka, amiért ilyen áron adják őket.

2020. nov. 23. 12:48
 1/10 L.. István ***** válasza:
A fenyőfa a legolcsóbb, legkönnyebben megmunkálható fa.
2020. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyanítható, hogy friss és osztályos fából gyártották futószalagon és majd beépítés után fog vetemedni.


"Az ilyenre mondják, hogy délelőtt még fütyült rajta a rigó"...

2020. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
hulladékból van, nincs se kezelve, se festve. Eladásra készül.
2020. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Pár hete néztem ki az ajtóimat. Fenyő ajtót szerettem volna, de a 30-40000es ajtók okádékul néztek ki! Még kegyetlen sok időt rá kellett volna szánni mire az beépíthető állapotba került volna (igényektől függ) pl: éleket kicsiszolni, felületet csiszolni, gittelni, mert darabok hiányoztak belőlük... alapozás + festés, vagy lakkozás kinek mi.

Végül találtam szépeket 150-20000 db áron! Viszont ez minőségi gyártmányvolt szárított borovi fenyőből.


Így cpl ajtóim lettek kb 75000 db áron.

2020. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

JAvítás:

"Végül találtam szépeket 150-20000 db áron! Viszont ez minőségi gyártmányvolt szárított borovi fenyőből."


150-200.000 db ár!!!!

2020. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Én az Obiban vettem mind. Az ég világon semmi bajuk nem volt. Azt leszámtva hogy ezzel a kézi rezgőcsiszolóval azért átcsiszoltam kicsit. Aztán átlakkoztam és belettek építve. Azota se vetemednek. Benn vannak 12 éve. Nyilván tucat áruk az Obiban nem ért átnézni . Ha hibát talász félre rakod választasz másikat. Nekem megfelelnek nagyon szépek
2020. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi az igényszintje, lehetősége. Sokan herótjuk lett a festegetéstől, és minek, ha megszabadulhatnak tőle?
2020. nov. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezeket igazából hulladékanyagból készítik. Ennek óriási előnye, hogy emiatt nem fog vetemedni, kvázi ha vigyázól rá örök élet ezek is, mint a régi faajtók. Hátránya, hogy gondosan le kell csiszolni, mert nagyon rossz hozzáérni, ha le van kezelve és olyan, mint a sündisznó. Mi úgy csináltuk, hogy lelakkoztuk, majd lecsiszoltuk, mert második rétegben, száradás után már nem állítja fel az ecet azokat a mikro szálkákat, amibe akad az ember bőre. (Bocs, tudom ez nem volt kérdésÖ
2020. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felújítókra bíztam azóta a fenyőajtók kezelését és úgy csinálják, ahogy az előző hozzászóló írja. A válasz pedig az, amiért ilyen olcsó az ajtó, hogy az utólagos kezelésért annyi pénzt kérnek el, mintha vettem volna egy drágábbat.
2021. febr. 5. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez volt a vevőcsalogató tétel az áruház prospektusában...
2021. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!