Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 40 m3 apró követ hogy vinnétek...

40 m3 apró követ hogy vinnétek odébb 30 méternyire enyhe lejtőn? Lefelé kellene vinni - csúszda? sittcsúszda? lapátolás?

Figyelt kérdés

Telekrendezésről lenne szó, kissé dombos a telek, és a tetejében van 40 m3 apró kő (régen bányászatból maradt ott).


Hogy vinnétek lejjebb kb. 30 méternyi távolságra, kissé résutasan? (Oldalra kb. 20-30 méternyit.)


Munkagép nem jöhet szóba :)



#sittcsúszda #törmelékcsúszda
2020. dec. 1. 20:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,szinte megadtad a választ a kérdésedre. Ahol 1 méteren 40 centi az emelkedő, oda támfalat kell építeni, nem is egyet.Ha van hozzá anyagod,(márpedig van, kb 40 m3) a gabion a legegyszerűbb és legjobb megoldás.Olyan céget hívj, aki gabiont épít, velük megoldhatod a problémádat.Egyébként, mivel nekem is ilyesmi telkem van, és hasonló problémám, azért javasoltam, hogy ne vidd sehová, próbáld meg kitalálni, mit csinálsz vele, én is ezt tettem.
2020. dec. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

"Talicskával kb. 120 forduló."


Azt hogy számoltad ki? :D

Egy átlag talicska ~80 literes, azaz 12 talicska egy m3, tehát 40 m3 az úgy kb. 480 talicska lesz.


Egyébként sajnos olyan megoldás, ami gyors, jó és olcsó is, nincsen.. :)


Talicskával nekiállni.. olcsó is, jó is, viszont nagyon-nagyon lassú, ha combos gyerek vagy, akkor talán eltolsz napi 48 talicskányit, de akkor is 10 nap lesz, mire végzel.


Csúszda felejtős, rézsútasan már nem elég meredek a lejtő, hogy ne torlódjon fel benne az anyag.


A opció: nagygép, ami megcsinálja magának az utat


B opció: vagy futószalag építés, amire egy kisgép odafent rápakolja.


De egy nagy teherbírású futószalag kibérlése és telepítése ~40 méterre, hogy lehessen szórni rendesen anyaggal, ne lapátonként kelljen adagolni, hát az eléggé drága..


Én azt mondanám, hogy keress egy ügyes gépest, akinek van valami értelmes méretű kotró-rakodója, az majd megoldja, talán ezzel jársz a legjobban.

2020. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Azt hogy számoltad ki? :D


Egy átlag talicska ~80 literes,"


Szemre.:)

Azt hittem, kb. 300 literes.

2020. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!