Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha a főfalban van egy ajtó,...

Ha a főfalban van egy ajtó, amit kiszedek tokostól és úgy hagyom, az bontásnak számít? statikailag oké a dolog?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Kiveheted. Az ajtó tok nem teherviselő elem.
2020. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És tegyük fel ha az ajtó feletti részt is szeretném kiszedni ami kb még 60 cm, az ajtó szélességében, akkor kell teherhordó elem, igaz?
2020. dec. 11. 09:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibontod az áthidalót is, akkor még a bontás előtt kell betenni másikat, természetesen szakszerűen, hogy túlnyúljon a tervezett nyíláson és szilárd, biztonságos felfekvése legyen!
2020. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Igen, az már teherviselő elem. Nem javasolt a piszkálása. Látatlanban egyebet nem mondhatok.
2020. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Természetesen nem do-it-yourself projekt lesz, hanem szakember fogja csinálni. ahogy látom főfal bontása 2007 óta nem engedélyköteles. Kőműves tudni fogja a dolgát, vagy statikusnak kell szólnom?
2020. dec. 11. 10:42
 6/16 anonim ***** válasza:
Most plafonig szeretnéd kiszedetni az ajtó fölött? Mert ha ott közvetlenül a plafon, vagy betonkoszorú van, akkor nem kell semmi oda.
2020. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, jobb esetben szeretném a plafonig kiszedni, ha nagyon körülményes akkor elégaz ajtókeret.


Az ajtókeretés a plafon között kb 60 cm van, a plafon maga pedig a padlástér betonfödémje.

2020. dec. 11. 11:35
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


Erről van szó egyébként, egy folyosó végén levő ajtó amitől szeretnénk megválni és meghosszabbítani a folyosót a túloldalon gipszkartonnal.

2020. dec. 11. 11:40
 9/16 A kérdező kommentje:
Amit bekereteztem, attól szeretnénk megválni.
2020. dec. 11. 11:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem siman kiszedheted és nem kell áthidaló, mert ott már valószínűleg vagy gerenda vagy betonkoszorú van. Ilyen esetben is az áthidaló csak az ajtó feletti téglasort tartja. Különben nem lennék meglepve ha most se lenne bent áthidaló. Nekem sem volt, mikor cseréltem a konyhaajtóm, ami régen még csak 2 méteres volt, most viszont már csak 210 centist kapni, tehát fel kellett vésni a helyét.
2020. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!