Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » +3 fokban még lehet földfelszí...

+3 fokban még lehet földfelszín alatt betonozni, ha fóliával letakarom?

Figyelt kérdés

mezei C20/25-ös szárazbetont használtam egy föld alatti betonozáshoz, pontosabban 30cm mélyen betonoztam 800kg-ot. tetejére vékony földet szórtam és 3 réteg fóliát raktam.


vajon lesz-e baja így a betonnak? hónapokig nem fogok hozzáérni



2020. dec. 12. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, akár 0 fokban is. Ha nem éri fagy a bekeverés után 2-3 napig akkor semmi baja nem lesz. Viszont így hogy talajszint alatt van, főleg nincs ok aggodalomra.
2020. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz. A beton még hőt is termel kötés kőzben.
2020. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még hidegebben is,csak kevés fagyásgátlót kell a betonba önteni,gyors kötőt. Az épitőipar ilyen miatt ne áll le,mennek az alapozások.
2020. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy biztos légy a dolgodban, tedd azt, amit fentebb javasoltak: gyorsan kötőt, fagyállót adagolni. Nagyobb fagyok esetén (de most nem várhatók), letakaráshoz kevés a 3 réteg fólia, de a vékony réteg föld is. Nem tudom melyik részén élsz az országnak. Ha felétek erős éjszakai fagyok várhatók, akkor takard még le valamilyen hőszigetelő anyaggal. Egyébként - ahogy előttem is írták - nyugodt lehetsz.
2020. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi minden hozzászólást!


a szárazbeton zsákra rá van írva h.:

"Egyéb adalékszerek pl.: fagyásgátló hozzákeverése tilos"

max akkor azt kihagyom, ok


azt hittem h. a 3 réteg fólia bezárja a jól szigetelő levegőt, h. a levegő szigeteli kicsit


köszi

2020. dec. 12. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:

A fóliát azért tettem alkalmatlanná, mert a 3 réteg szorosan egymásra fekszik, tehát nincs levegő köztük, vagy csak egészen elhanyagolható. Az a lényeg, hogy várhatók-e éjszakai fagyok.

Ha a fagyásgátló hozzákeverése tilos, akkor -természetesen - ne tegyél hozzá.

2020. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!