Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Laminált padló alá lehet-e...

Süsü94 kérdése:

Laminált padló alá lehet-e vizes rendszerű padlófűtést rakni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 07:35
 1/6 xswerdy ***** válasza:
85%
lehet. Rá van írva a laminált padlóra, hogy alkalmas-e padlófűtéshez, mostanában mást nemigen láttam. Inkább az alátétre figyelj, hogy az ajánlott-e padlófűtéshez.
2020. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Lehet tenni, semmi baja nem lesz, de kb. 50%-ot csökkent a fűtési teljesítményen.

Több csövet kell letekerni, kicsit magasabb előremenő hőmérséklet is kell, vagyis több gázt fogyaszt a kazán.

2020. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Pancserok biztos megoldják.Padló fütést olyan helyen alkalmazzák,ahol nincsenek a csövek felső része hőszigeteléssel letakarva .

Az nem megoldás ,hogy a hőfokot emelem,az pénzkidobás,és a lamináltnak sem jó.

2020. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Aki 2020-ban a múlt évszázad anyagismeretével rendelkezve kommentel, és lebeszéli a kérdezőt a padlófűtés feletti faburkolatról, az inkább ne kommenteljen. Igenis van olyan padlózat, parketta, ami alá mehet egy korrektül kivitelezett padlófűtés. [link] Korrekt tájékoztatást adó eladó, és korrekt kivitelező mindenképpen kell. És kell, hogy a gyártó a termék-ismertetőben le is írja, hogy alkalmas padlófűtés fölé a terméke! [Na emellé még nyilván alaposan át kell tanulmányozni, hogy a gyártó hogyan ajánlja lerakni. Lerakás után először felfűteni. Az első héten hogyan kell fűteni. Hány fokos előremenőt ajánl... stb.]
2020. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csináltuk, mértük, éreztük: -50%

A drágább HDF padlóknál -40% a csökkenés, döntse el kinek éri meg a 10% +5000 Ft/m2-ért.

Én maradok a kerámiánál. Olyan gyönyörű fahatásúak vannak, hogy csak négykézláb simogatva, kopogtatva mondod meg, hogy nem fűrészpor és műgyanta misung.

2020. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Ha a cél a lehető legkisebb rezsi és semmi más akkor a laminált nem jó választás!


Nekünk mégis az van, miért?


Nos, sokan meleg tapintású padlót akarnak és ezért a lamináltra esik a választásuk. Laminált padló viszont ezért meleg hatású mert szigetel.


Olyan viszont sajnos nincs hogy valami jó hővezető és közben meleg hatású marad. Ami vezeti a hőt az hideg érzeted ad. Ezért hideg a fém. Magyarul ha a padlófűtésre laminált kerül akkor az bizony szigetelni fog és ront a hatásfokon.


Na de mennyit? Előttem írták -40%, -50%. Hát ez nem ilyen egyszerű. A laminált padló általában 2mm alátét és 8mm fa. Ha most van a padló alatt és mellett 100-120mm szigetelés akkor a hő nagy része felfele fog továbbra is távozni. Lomhább lesz a rendszer, de nem lesz ennyire jelentős a veszteség. De mindenképp érződni fog a pénztárcán.


Ha viszont nincs szigetelés vagy csak 20-30mm akkor bizony az a 10mm jelentős veszteséget fog okozni.


Nekünk 6cm van amit elfogadhatónak éreztem még ha nem is ideális


Amit mi még figyelembe vettünk, hogy mi nem csak télen akarunk meleg érzetet, hanem tavasszal, nyáron és ősszel is. Ha jól le van szigetelve a ház akkor nem fog menni a padlófűtés az év 65%-ban. Vagy még többen ha esetleg klímával rásegítünk. Én nem akarok az év nagy részében hideg kövön mászkálni.


Továbbá ezt bármikor fel tudom szedni és cserélni bármire ha már nem tetszik.


Szóval laminált lett.


Remélem ez segít.

2022. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!