Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne egy kisebb...

Mennyibe kerülne egy kisebb ház építése (45-50 nm) Pest megyében telek árral együtt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol, melyik helységben, annak is melyik részén.

Milyen anyagból.

2020. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ismerősöm most épített 70m²-est, 9m körül lesz a vége, +telek. Egy építési vállalkozó ismerősöm mondta, hogy 150e/m² amibe neki kerül+telek. Ez a fűtéskész állapot.
2020. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2. ingyen vagy lopott alapanyagból jön ki ez az összeg? könnyű szerkezetes ház esetén se kapsz 150e/nm áron semmit.


Függ a telek elhelyezkedésétől, budapesten van ahol csak a telek 20 misi, gyálon meg 3 misi.

Amúgy 500e Ft nm áron kezdődik egy ház építése és határ a csillagos ég.

2020. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyálon 3 millió, hol, valami putis részen?
2020. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 150e az anyag, munkások fizetése, egyéb költségek. Nem annyiért adja el, ennyi az ő költsége. Azért írtam, hogy ha valaki maga intézi az éppen aktuális munkálatokat és saját maga is dolgozik rajt, akkor ennyiből lehet megcsinálni. A munkatársam pedig mindig szólt a kőművesnek, vízvezeték szerelőnek, villanyszerelőnek, stb, megbeszélték, hogy mit kell csinálni, előkészítette amit tudott, aztán ment a szakember. Mondjuk téglától kezdve, cserépig, sokmindent megvett a Jófogáson. Ha építtetni akarsz, úgy, hogy ott se kelljen lenned, akkor szerintem 400e-nél kezdődik. Akkor is alaposan utána kell járni, ablakokra pl 600e. és 3m. között kaptunk ajánlatot házfelújításnál. Szigetelésre 1.1m. és 2.6m. között és még sorolhatnám.
2020. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kivitelező függő, de 150e pest megyében majdnem a munkások bérét nem fedezi, max az ukrán/román vendég munkások nem jönnek el segédmunkásként napi 15-20e ft alatt, az anyagok ára is az egekben van.
2020. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akárhogy hitetlenkedtek, 150e/m². Anyagok+az alvállalkozók munkadíja. Győrben. Mondjuk még annyi hozzátartozik, hogy ez 90-110m²-es házra vonatkozik, egy kisebb valószínűleg kicsit többre jön ki. És ahogy írtam, a munkatársamnak 9m. a 70m². Az 129e./m² Ezen felesleges vitatkozni, mert ezek tények.

Persze fel lehet építeni 200m.-ból is egy 50m²-es házat, ez a 7.5m. körüli összeg a minimum.

Ez rendes lakóházra vonatkozik és természetesen jön hozzá a telekár, ami helytől függ, meg a belső munkák, ami szintén kb.3m-tól kezdődik. Tehát a végösszeg gondolom olyan 20m. körül alakul.

2020. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze mert a munkatársad elhallgat egy csomó részletet. Amíg bruttó számlával nem igazolja hogy ennyi meg ennyi ez és ez, addig ez egy mese csak.


A masiknak igaza volt, kész (!) ház 400.000/nm alatt nem jön ki!!

2020. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én írtam azt is, hogy ha építeted, akkor min.400e/m², ha magad csinálod amit csak lehet, akkor 130-150e/m²

A munkatársam hétvégén, meg délutánonként csinálta, tehát nem főállás helyett. Nincsenek bruttó számlák, ahogy írtam, sokmindent megvett a Jófogáson, meg ilyen helyeken. Írta, hogy mikor mi mennyibe került.

2éve közösen is építettünk egy 110m²-es házat, az 16m volt, meg most is van folyamatban egy, de még az elején vagyunk.

2020. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A munkatársam hétvégén, meg délutánonként csinálta,"


Tehát ahelyett, hogy máshol pénzt keresett volna.

Akkor ez kb. pont annyiban van, még ha nem is számolod bele.

Amit manapság 130-150e/m2 árból lehet építeni, azt én nem nevezném háznak.

Bocs.

2020. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!