Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Láttam ilyet (ábra alább)...

Láttam ilyet (ábra alább) három építkezésen. Ez szerkezet mit vált ki, vagy mire lehet jó? Mennyit bír az erős betonacél födém helyett?

Figyelt kérdés

Két (egyik építkezésen csak 5, a másik kettőn már 6 és 9 m hosszú kivitelekben) 20x20-as födémgerendát ragasztottak egymásra (függőlegesen), valaki még az egyik helyen menetesszárakkal is egymáshoz erősítette őket, úgy lettek ezek a fenyőgerendák felhelyezve a tetőre, ezekre ment később az emelet.


Be volt rakva egymástól X távolságokra rengeteg ilyen megerősített gerendakompozíció. Mondjuk egyik helyen hosszú is volt néhány szoba, kellettek is bőven!


Fentről lefelé:


## -- Egyik gerenda

##

®® -- Ragasztó

##

## -- Másik gerenda


Ezekből vagy tíz-húsz egymás mellett...



2021. jan. 10. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb teherbírású gerenda lett belőle.

De létezik 1-2-3cm vastag lapokból ragasztott gerendák is. Ezek jóval erősebbek egy hasonló méretű normál gerendánál

2021. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez a ragasztott fa gerenda. Ha jól tévedek ennek ára többszöröse a hagyományos ("olcsó") fenyő födémgerenda alapjául szolgáló faanyag árának, még így is egymáshoz csavarozva.


Kérdés az, hogy ez a csavaros általad írt nagyobb teherbírású erősítés úgymond "elég-e" az emelet biztonságos megtartásához?

2021. jan. 10. 17:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy hat és főleg a kilenc méteres falköz-szélesség nem kis távolság.
2021. jan. 10. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeket számolják. De ezt gondolom te is így gondolod.
2021. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De elég lehet két csavarozott 20x20-as kilenc méteres falközre?
2021. jan. 10. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok statikus.
2021. jan. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!