Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házépítesre hogy vonatkozik...

Házépítesre hogy vonatkozik ez az új áfa? Plusz csok esetén azt is vissza lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk építkezni, de nem tudjuk, hogy az áfa hogy is működik. Építési vállalkozóval szeretnénk, tehát nem magunk szerződünk mindenkivel külön-külön, hanem gyakorlatilag akkor ő a generálkivitelező. Akkor így ez esetben csak 5% az áfa?


És ha csok hitelt veszünk fel, nem lakáshitelt, akkor hogy lehet visszaigényelni ezt is? ez hogy néz ki a gyakorlatban?


2021. jan. 16. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Generálkivitelezéssel megvalósuló új lakásépítés esetén 5% ÁFA igényelhető vissza, amennyiben a finanszírozáshoz CSOK is kapcsolódik. CSOKhitel után is csak akkor van 5%-OS áfa, ha maguk építkeznek.
2021. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1 es kicsit felrevezeto valaszt adott


Tehat 5% afa van ha generalkivitelezovel szerzodtok. Minden mastol fuggetlenul!!


De ha CSOK vissza nem teritendo tamogatast is igenyeltek akkor ez a fenti 5% visszaigenyelheto

2021. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De ezt mi igényelhetjük vissza, vagy a generálkivitelzeő? Nem teljesen értem.


Pl. kerül a ház 23 millióba, az új áfa miatt nem 29millió lesz, hanem 24,2 millió, ezt kifizetjük a kivitelezőnek. És akkor ezt az 1,2 milliót hogy kapjuk vissza?

2021. jan. 16. 21:08
 4/19 anonim ***** válasza:
Pont ezt írta az 1.! Visszaigényelhető.
2021. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A peldad kicsit nagyon fals mert mindegy mennyi lett volna 27% afaval ennyit nem csokkennek az arak sajnos...

De igen az 1,2 millio neked jar vissza. Bankok dogjak intezni

2021. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Azért nem értettem, mert ugye a bank kifizeti a pénzt a vállalkozónak stb., az áfa őt terheli alapvetően az építési költségek terén, nem értettem, h ezt mi miért igényelhetjük vissza. Itt is azt írják, hogy azok akik saját maguk építkeznek, nem generálkivitelezős építkezés esetén érvényes csak:


[link]

2021. jan. 16. 21:21
 7/19 anonim ***** válasza:

Huha neked komoly szovegertelmezesi problemaid vannak ne haragudj igy nem

Tudok

Segiteni

2021. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor ne is segítsd, mert valszeg te nem érted, amit én írok
2021. jan. 16. 23:06
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor ezt meg is beszeltuk sok aikert
2021. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kivitelezőn múlik minden, nekem azt mondta, ha igénybe veszem a csokot akkor nettó árat kell csak fizetnem.

Mivel ez egy folyamatban lévő dolog és tavaly a szerződés kötéskor még nem volt ismert minden részlet, így azt mondta, ha utólag lehet csak vissza igényelni a 27% és 5% áfa különbözetét, akkor is csak az 5%-ot kell majd fizetnem, mert ők majd megoldják.

2021. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!