Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ilyen szeglemezes tetőszerkeze...

Ilyen szeglemezes tetőszerkezetre (példa-fénykép lent) lehet járható "födém-deszkákat" helyezni? Ne beépített tetőtérre gondoljatok, hanem hétköznapi poros padlásra, viszont olyanra, amin néha azért lehet járni. Vagy beszakadna, emiatt nem járható?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 18. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehet.
2021. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek az irgalmatlanul vékony(nak tűnő) gerendák elbírnák a járható (de nem beépített) hagyományos padlás pallóit/deszkáit/talaját? Plusz vagy két ember súlyát?


Itt az a lényeg (ahogy az látható is), hogy tíz/tizenkét méteres falköz-szélességben nincs alátámasztás!

2021. jan. 18. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:

12 méter szélességben egy gerendának már eléggé nagy a hajlása... ezt okvetlen szakembertől kell megkérdezned.

Igazából ha erre súly esik, akkor hiába ez csak egy palló, a magassága 10, arra esik a súly! Ez, hogy lemezzel vannak összetoldva a gerendák, én azt látom inkább kizáró oknak, nem azt, hogy pallóból van! K... sok a 10-12 méter. Pallóból és ilyen lemezzel összerakott tetőszerkezetet én eddig csak a szocializmusban gyártott, lapra szerelt faházaknál láttam, de azok ilyen 5-6 méter x 5-10 méteresek voltak.

2021. jan. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy készítik el, amilyen az igényed. Ez ilyen egyszerű.
2021. jan. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A pallót nem gerenda helyettesítőnek írtam! Az csupán a gerendákra menne rá, hogy járható legyen.


A fényképet mindenképpen nézd meg! Na OTT az látható, mintha a gerendák (nincsenek (még) rajtuk járható pallók) iszonyú vékonyak lennének, mégis megáll (alátámasztás nélkül) a bestiálisan széles falköz ellenére is a tetőszerkezet! Nem rogy össze.


Ahogy utánaolvastam, pontosan ezért találták ki a szeglemezes tetőszerkezetet (alátámasztás nélküli rendkívül széles falközök (akolok, csarnokok számára) azok áthidalására)!

2021. jan. 19. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:

És, ha úgy kéred, akkor megerősítik ha kell, ott, ahol kell.

Ne egy olyan képen filózz, amit másra készítettek.

2021. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt senki nem filózik semmilyen képen! Ahogy fent az jól olvasható ez csupán egy példa-fénykép (a temérdek sok ugyanilyen alátámasztás nélküli szeglemezes tetőszerkezetet bemutató fénykép közül, amelyeken ugyanúgy nincs alátámasztás és ugyanúgy vékonynak tűnnek a födém gerendák, már ha valóban vékonyak).


Ezért kérdeztem (értelemszerűen azon ácsoktól, akik értenek hozzá, vagy akik készítettek ilyet), hogy:


"Ilyen szeglemezes tetőszerkezetre (példa-fénykép lent) lehet járható "födém-deszkákat" helyezni? Ne beépített tetőtérre gondoljatok, hanem hétköznapi poros padlásra, viszont olyanra, amin néha azért lehet járni."

2021. jan. 19. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!