Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szalmabálák (100-130 cm...

Szalmabálák (100-130 cm vastagon) egy teljes tetőszerkezetet képesek megtartani? Ehhez mindenképp kell egy erőteljes tömörítő gép,állítólag a magyar bálázók nem produkálják a kellő masszív tömörítést. Külföldön építettek már CSAK bálákból épületeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy így vaskos falazatú, eléggé várkastély hangulatú lesz minden benti terem, ezzel számoltam.


Kellően nagy méretű (legalább másfél-két méter széles és három méter magas ablakok oldanak ezen azért szépen). Így véletlenül se erre koncentráljatok. A fentiek viszont nagyon érdekelnének!

(Megvan rá az okom, illetve megvan rá az okunk, hogy nekünk téglák helyett bálákban muszáj gondolkodnunk.)



2021. jan. 22. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én már sok szalmabálával találkoztam, esetleg egy könnyű szerkezetes tetőt tudnának megtartani, de még rögzítés is kérdéses.
2021. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Alapból nálunk a szalmabála szabvány szerint csak kitöltő anyag, a vázszerkezet fa (vagyis a tartószerkezet). Tudtommal épült már tartószerkezet nélküli fal csak bálából is, de ez komoly előkészületeket és számítást igényel, a bálák idővel tömörödnek.

Elég tömör bálákat tudnak produkálni, már a kitöltő bálánál is megvan határozva. valamint volt vidéki ismerősöm, aki azt mondta, hogy volt, hogy úgy tömörítették, hogy utána balta sem ment bele.

Ha a továbbiakban is érdekel, a facén van szalmabála ház csoport, ott vannak tervezők is, tőlük többet fogsz megtudni.

Addig is: [link]

2021. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy megoldható amit kérdeztél.
2021. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Bála + vályog a jó megoldás.
2021. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, vályog, de ez amennyire én tudom csupán külső/belső burkolat és nem teherhordó anyag, amit mi muszájból szeretnénk.


Egyikőtök írta bála teherhordó szerkezet esetén a tervezést:


Annyira speciálisan tervezendő, hogy nem lehet (statikus gyakori kilátogatása és ha minden fázis rendben van, hivatalos engedélyezése közepette) a téglákhoz hasonlóan egymásra helyezni a bálákat, hogy így megkapjuk a méter, vagy másfél méter vastag teherhordó szerkezetet?

Mindezt természetesen precízen és biztonságosan (egy szabályt sem szegve)?

2021. jan. 22. 17:29
 6/24 A kérdező kommentje:
Facebook-ot megnézem, kösz a tippet!
2021. jan. 22. 17:30
 7/24 A kérdező kommentje:

A téglás egymásra helyezést kötésben értettem nyilvánvalóan, hogy erős legyen a teherviselő bála falazat.


Nyílászárókat feltételezem ugyanúgy be lehet építeni, mintha vályogból, vagy téglából lenne a falazat?

2021. jan. 22. 17:32
 8/24 anonim ***** válasza:

A bálák egymásra pakolásnál össze vannak tűzve karóval. Egy karó 3 bálán megy keresztül, és soronként tűzik. Ajtó ablak beépíthető, előtte egy fa kerete raknak be, ehhez van erősítve a nyílászáró.

terveztetni mindig kell, és a tervezőé a felelősség, így aki járatos ebbe, az tud megfelelő választ adni, hogyan megy a folyamat. ha jól emlékszem le is huzatják a teljes falat sokszor, illetve a tető súlya miatti tömörödés miatt a vakolást idővel javítják.

2021. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet is
2021. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, épp most olvastam őket, megnézem az őrség-et is, köszi! :)
2021. jan. 22. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!