Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan lehet utólag jobbá...

Hogyan lehet utólag jobbá tenni egy tetőtéri helyiség tetőszerkezetének hőszigetelését?

Figyelt kérdés

Egy közel húsz éve épült ház lakott tetőtéri lakrészének hőszigetelését szeretnénk jobbá/korszerűbbé/jobban hőszigetelővé tenni.


A jelenlegi rétegrend kintről befelé haladva.

- Fém cserepes lemez (kőzúzalékos)

- Átszellőző légrés a Bramac cserépléc vastagságában

- Páraáteresztő fólia (Dörken Dragofol, hálóerősítéses)

- A szarufák között 10 cm vastag LHF-4 típusú Therwolin csupasz üveggyapot filc hőszigetelés. (A mennyezeten és a ferde tetőrészeken is.)

- Fa lécezés (amire a gipszkarton van rögzítve)

- Fa lécezés között 5 cm vastag LHF-4 típusú Therwolin csupasz üveggyapot filc hőszigetelés. (A mennyezeten és a ferde tetőrészeken is.)

- Hőtükrös párazáró fólia (Solfex)

- Gipszkarton 1 rétegben 12,5 mm vastagságban. (Normál gipszkarton, GKB)


Csak olyan modernizáló megoldások érdekelnének, amelyek BELÜLRŐL, a tető héjazatának megbontása nélkül megvalósíthatók és valóban érdemi változást tudnának nyújtani.


A legideálisabb az lenne -ha van olyan alternatíva- ha a tetőszerkezet rétegrendjének megbontása nélkül tudnánk megvalósítani a felújítást.

pl. valamilyen hőszigetelő anyagot belülről ráragasztva, rászerelve a meglévő gipszkarton felületre.


Mennyire lehet jó ilyen célra a polisztirolból készült mennyezeti burkoló lap?



#tetőtér hőszigetelésének felújítása #tetőtér hőszigetelésének felújítása a tető rétegrendjének megbontása nélkül #tetőtér hőszigetelésének felújítása belülről #tetőtér hőszigetelésének felújítása belülről - ráragasztható, rászerelhető anyagokkal
2021. jan. 28. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

más megoldás nekem sem adódott, mint porszáraz lambériával burkoltam a ferde részeket(alájuk mezőgazdasági fóliát ragasztottam.)


Most hóesés után az én háztetőmön van legtovább hó...tehát..jól sikerült..

Egy mások helységben a mennyezetre 3 cm vastag járható cell anyagot ragasztottam. Erre vékony dísz került, ás diszperzittel lekentem.

Kerülö a szegelést, ha muszály akkor gyorsépítő csavarral dolgozom.

2021. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"porszáraz lambériával burkoltam a ferde részeket"

- Neked mi van a "porszáraz lambériával burkolt" ferde részek alatt (belülről kifelé haladva)? Azaz milyen rétegrend volt a felújítás előtt a padlástéri tetőszerkezetedben?

- Mekkora felületet újítottál fel így?

- Mennyi ideje történt mindez, és nem jelentkeztek-e párakicsapódási, penészesedési problémák?


"Egy másik helységben a mennyezetre 3 cm vastag járható cell anyagot ragasztottam. Erre vékony dísz került, ás diszperzittel lekentem."

- Ez is tetőtéri helyiség, és itt (is) gipszkartonra ragasztottad a cell anyagot?

- Mi az a "vékony dísz"?

- Mennyi ideje történt mindez, és nem jelentkeztek-e párakicsapódási, penészesedési problémák?


Ne haragudj a sok kérdésért, de a megoldásaid felkeltették az érdeklődésemet. :)

2021. jan. 28. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Én leszedném a gipszkartont, a lécezést megvastagítanám az 5ről 5+10re, majd fólia és gk visszarak.
2021. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy, mondod, hogy csak belső megoldás érdekel, de amit írtam, az sokkal nagyobb macera, mint egy fémtetőt levenni, alálécezni, szigetelni, fémet visszatenni.
2021. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Én leszedném a gipszkartont, a lécezést megvastagítanám az 5ről 5+10re, majd fólia és gk visszarak."


Alapból én is ezen gondolkodtam. Annyival kiegészítve, hogy a gipszkarton (fólia) alatt megnövekedett új teret is kitölteném +hőszigetelő anyaggal.

Az is felmerült bennem, hogy a régi (meglévő LHF-4) szigetelő anyagot is kicserélném, ha az állapota indokolja. Lehet, hogy már eleve nem is LHF-4 anyagot kellett volna építkezéskor betenni, mert mintha azt olvastam volna mostanában valahol, hogy az az anyag erre a célra nem megfelelő. Nem tudom.



"... amit írtam, az sokkal nagyobb macera, mint egy fémtetőt levenni, alálécezni, szigetelni, fémet visszatenni."


A lemeztető leszedése sokkal macerásabb lenne. Nem egy egyszerű sátortetőről lenne szó. Összetett, tagolt tetőfelületek vannak, és a lemezburkolat sem az a ma divatos táblás megoldás, amit kb. 80 cm-es szélességben és szintet tetszőleges hosszúságban lehet venni. Nálunk egy-egy darab cserepes lemez elem nincs 0,5 m2.

Arról nem is beszélve, hogy a munkákat kívülről 60-10 m magasságban kellene elvégezni. Ezt házi kivitelezésben nem vállalnám be.

Szóval a belülről történő felújítás leányálom lenne a külső munkálatokhoz képest. :)

2021. jan. 28. 13:57
 6/7 A kérdező kommentje:

A "szintet" helyett "szinte"-t akartam írni, és

a "60-10 m" helyett "6-10 m"-ert.

2021. jan. 28. 14:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak az a járható út, amit a 3-as ír.

GKarton le, fólia le, még egy lécváz, közé még több szigetelés. Aztán új fólia fel, gkarton fel.

Azzal tudsz még trükközni, hogy valami jobb minőségű gyapotot veszel, nem a szokásos 0,039-est hanem 0,03 lambdásat. Akkor tudsz pár centit spórolni a vastagságon.

Vagy akkor már cseréled az összes régi gyapotot újra. Kalkulátorral szépen ki tudod számolni.

2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!