Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Konyhába gipszkarton. Na de...

Konyhába gipszkarton. Na de milyen?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy 12nm konyha (egybe ez a ebédlő is).


Egy kis 60x60cm ablakkal, de közel az előtér, ahol van két nagy ablak.


A hétvégén volt egy kis gipszkartonozás, elkészült a mennyezet. Volt segítség bőven, csak sajnos a nagy sietségben elnéztem a gipszkartont és bár meg volt vásárolva a zöld, nedvességálló, én elfelejtettem és a sima, szürke színű került fel a konyhába.

Amúgy nem vagyunk nagy szakácsok, szóval nem lesz naponta töltelékes káposzta főzve. :D

A zöld gipszkarton így megmaradt és csak egy másik helyiség elkészítése után jöttem rá, hogy nem raktuk fel, de arra már fel volt teljesen csavarozva.


A fürdőbe persze megmaradt és ott lesz is zöld.


Na de a kérdés, hogy ez mekkora hiba? Tudom, hogy ez kellene, de ezért most megérné lebontani az egészet és kicserélni? Vagy esetleg rakni még egy réteget zöldből? (mondjuk a váz nem tudom, hogy megbír-e egy ilyent)


Vagy csak simán túlaggódom és jó lesz így is egy jó minőségű festékkel, ami direkt ilyen párás helyekre van ajánlva?



2021. febr. 11. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a fehér, bár nem írtad, mi van/lesz előtte. Egyedül talán a vízkiállás/szennyvíz környékére érné meg feltenni, máshova felesleges. Mondjuk ez sem vízálló, csak impregnált, így jobban bírja a vizet.
2021. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A mennyezet készült belőle. A falak le vannak vakolva.


Csak rám ijesztettek, hogy mivel a gőz felfelel szál, így a sima fehér gipszkarton nem fogja bírni és látszani fog rajta, meg fog púposodni.


A gipszkarton felett párazáró fólia és kőzetgyapot lesz.

2021. febr. 11. 10:16
 3/12 anonim ***** válasza:
ha nagyon akarod, akkor max a tűzhely fölöttit cseréld le. de felfelé szétoszlik a gőz.
2021. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát annyira nem akarnám. A valóság hogy már csak bejavítani kellene és lehet festeni és ezért nem akarnám megbontani.


Sajnos nem elég csak egy nagy táblát lecserélni, mert ahol lesz az elektromos főzőlap oda 2 db tábla került. Pont fele - fele rész fedi.


Hát ha annyira nem számít akkor lefestem direkt jó minőségű festékkel és úgy jó lesz.

2021. febr. 11. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem könnyűszerkezetes házam van csak a vizes blokkok kaptak zöld kartont a mennyezeten.
2021. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös, vizes blokk esetében a fürdőre gondolsz? Már hogy a párás konyha az nem?
2021. febr. 11. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:

fürdő, wc, háztartási helység.

A konyhába van páraelszívó, meg egybefüggő 40 m2, így ha nincs is elszívás eloszlik. Egy fürdő átlag 4-10 m2 és jóval több a pára képződés mint egy konyhában.

2021. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
Fürdő a vizesblokk meg wc. Oda megy zöld máshova sima. Meg hát a páraelszívó is egy alap dolog
2021. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem több mint 10 éve van simával gipszkartonozva a konyha plafonja. Van páraelszívó a tüzhely felett ami ki van vezetve. Karton most is hibátlan, egy hupli sincs rajta, pedig 9,5mm-es és szimplán van rakva. Pára meg van a főzésen kívül is, mert az akváriumból úgy heti 5 liter víz párolog el.
2021. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást. Így valószínű, hogy nem kell megint ezzel dolgozni és megbontani. Akkor marad így és lesz páraelszívó.

Mondjuk a terv az volt, hogy nem lesz elszívó, hanem az elektromos főzőlap pont az ablak alatt lesz (60x60cm.es ablak). De akkor gondolom jobb lenne máshova tenni és legyen ott elszívó inkább.

2021. febr. 11. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!