Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb mennyibe kerülhet 4 db...

Kb mennyibe kerülhet 4 db 30m2-es szoba teljes hangszigetelése? Ablakok se lennének, úgyhogy gondolom valami szellőztető rendszer is kéne.

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 03:28
 1/5 anonim ***** válasza:

csak szólok, hogy ez keményebb feladat, mintha csak hőszigetelés lenne..pláne hangszigetelt, csendes szellőztetéssel.

Ez bizony nem olcsó.

Ráadásul referenciával rendelkező árajánlata a mérvadó.

Én hiába tudok hőszigetelni, a hangszigetelésbe

belebuknék.


Ennyi volt, bocs.

2021. febr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szellőztetés nem csak szellőztet, hanem hűt és fűt is. Ezt vedd figyelembe.
2021. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy teljes hangszigetelés - olyan van, ami adott akkusztikai mértékben képes tompítani a külső zajok beszűrődését vagy a belső zajok kiszűrődését.

Nem mindegy, hogy egy vékony 20 centis válaszfalat kell szigetelni, - mert az reménytelen eset, kb. nekiállni sem érdemes -, vagy egy 50 centis beton tűzfalat. Ahogy az sem, hogy egy baszobáról van szó egy sugárút mellett vagy egy falu széli - alapból is csendes - házikóban akar valaki egy kevéske plusz csillapítást elérni. Belmagasság, födém és padló szintén számít.

Egy rendes zenei minőségű - tehát hangfelvételekre is használható - szoba leszigetelése ebben a méretben már a milliós összeg fölött van, míg ha megelégszik valaki szerényebb ragasztós megoldásokkal akkor ki lehet hozni pár százezer forintból.

2021. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy kicsit pontosítom:

Próbatermek lennének.

Egy szintes építmény, 30 cm vastag falakkal, lakóövezet szélén, szóval viszonylag csendesebb helyen. Természetesen a szellőztetés hűtsön+fűtsön is.

Azt nyilván gondoltam, hogy milliós tétel. Az nem is gond, csak nem mindegy, hogy 3 milliót vagy 10 milliót kell rákölteni. A lényeg, hogy tényleg jó legyen, ami a szomszédokat nem zavarja, akár hajnali 2kor sem.

2021. febr. 17. 09:50
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező: sikerült megoldást találni? :) Mennyi lett a végösszeg és hogyan jártál el?


Én egy alagsoron gondolkodom, ami a belvárosban található meg. Számos belvárosi próbaterem van, viszont nem tudom, hogy a szomszédokat hogy-hogy nem zavarja? :D Még megfelelő mértékű szigetelés mellett is kellene hallaniuk az épületben lakóknak a hangokat, vagy tévedek?

2021. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!