Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan építkezzünk? 120 nm...

Hogyan építkezzünk? 120 nm házat 1000nm keskeny telekre

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi - előre köszönöm mindenkinek aki segít!

Egy 120nm-es házat szeretnénk építeni egy keskeny 1000nm-es telekre. Fontos tudni hogy a telek erősen lejtős, és panorámás. Ezek miatt sok különféle szabálynak kell megfelelni. Körbejártuk már a témát, így építésszel egyeztetve, 2 beépítési lehetőségünk van.


- 1.Telekhatárra építeni. Max 6,5m belső szélességel rendelkező (nyilván külsőleg szélesebb) házat. Ami csak egyszintes lehet. Továbbá az egyik oldalon nem lehetnek ablakai (max pici WC ablak..stb)


- 2. Középre építkezni, max 4,9m belső szélességel rendelkeú házat. ez lehet 2 szintes is, magasabb, mindkét oldalon ablakokkal.


Középkorúak vagyunk, nem vágyunk palotára, mindketten imádjuk a természetet és a szép panorámát - sokat tartózkodunk kint az udvaron (most is házban lakunk, 2 szintes 120nm ikerház, picike kerttel és szeretnénk önálló házat nagy kerttel)

A nagy dilemmánk az, hogy ahogy írtam - a telek panorámás, és a legszebb kilátás az emeletről lenne. Viszont eredetileg 1 szintes házat akartunk, mert tapasztalatból tudjuk hogy 2 szintesben mindig valami ott marad a másik emeleten....és öregkorra is praktikusabb az egyszintes.....viszont ezen a telken a lejtó miatt csak lejjebb tudnánk építkezni egy szinttel - és akkor a panoráma látvány eléggé csökkenne (nagyon)...továbba a ház egyik oldala az csak fal lenne, ablakok nélkül....a másik verzió - 2 szintes most egyelőre szimpatikusabb, itt nem kellene feladni a szép látványt amit szeretünk, viszont elég keskeny ház lenne, és hát pont a lépcsőt akartuk elkerülni.....

Ha az egyszinteset feljebb is tudnánk építeni, az jobb lenne, de így hogy csak lejjebb lehet..nem tudom....


Nektek mi a véleményetek?Köszönöm



2021. febr. 22. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha ezt a házat tervezitek végállomásnak, akkor ne építsétek kétszintesre!

Nálunk 48 évesen jött egy gerincműtét, ami miatt az imádott házunkat el kellett adni. De lehet térd, vagy csípőprobléma, esetleg egy lábtörés....és miért bonyolítsa az ember az életét, ha nem muszáj.

A panorámában nagyjából 1 hétig fogtok gyönyörködni, aztán megszokjátok.


Én eleve nem építkeznék (baromi pénzen!) egy keskeny lejtős telekre, mindenféle erőltetett kompromisszumos megoldással.

Adjátok el azt az elcseszett telket és vegyetek egy normálisat!

Én vennék egy szép arányos, lehetőleg minél négyzetesebb telket, arra tennék egy egyszintes, lehetőleg kocka alakú házat (ennek a formának a legjobb az energetikai felhasználása) és nagyon boldogan élnék, a jó döntésem miatt.

2021. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ. minden amit leírtál, azon már mi is gondolkodtunk. Szóval megfontolom még egyszer. Szerintem emberfüggő hogy ki mennyire imádja és unja meg a panorámát (nekünk most is panorámás a házunk és imádjuk, megunhatatlan nekem) csak a mini kert miatt, és mivel ikerhát - nagyon közeli szomszédok, emiatt gondolkodunk váltáson. és egyelőre a 2 szintes- időskori problémára olyan megoldást találtunk, hogy a felső szintet (telek sajátossága miatt ott lenne a bejárat) megcsinálnánk élettérnek - úgy hogy az alsó szintet idős korban ne is kelljen használni. azaz konyha, nappali - háló,wc fürdi lenne ezen a szinten, többi lent.


Tényleg jobb lenne eladni, de a panorámához ragaszkodunk, szeretnénk ezt nézegetni idősen is. Mi szeretjük... de a jó panorámás telkek irtó drágák.... szóval nem tudnánk ezt megtenni....ez meg egy örökölt telek, nem is tudnánk jól eladni :( a korábban leirt kompromisszumok miatt....

2021. febr. 22. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Az én házam is kétszintes és még alá is van pincézve.

Eszem ágában sincsen csak azért váltani, hogy mi lesz, ha majd eltöröm a lábam??!

Azzal mi lesz -kortól függetlenül- aki pl. a negyediken lakik egy lift nélküliben???

Az se fog az utcán aludni.

Én biztosan nem kezdenék -középkorúként- már előre átremegni évtizedeket, hogy mi lesz ha ez meg az történik?!

Ezt a pandémiát sem lehetett előre bekalkulálni...

2021. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

* Ja és a kétszintesre szavazok természetesen.

Nekem is fontos a panoráma.


(Aki egész életében csak a szembe szomszédokat látja a lakásából, az nem is érti, hogy ez másoknak fontos lehet.)

2021. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

#4

1-es vagyok


Ezért az utolsó tahó mondatodért teljesen kár volt!

Amit írtam, tapasztalatból írtam, mivel Zebegényben van nyaralónk, ahol tavasztól késő őszig lakunk.

A panoráma beépült az életünkbe, a kezdeti napi elájulást átvette a megszokás.

Ennek ellenére nem vitatkoztam a Kérdezővel, mert tiszteletben tartom és elfogadom, hogy valaki mást, másképpen értékel, így mások a prioritásai.

Egyáltalán, tudod hol van Zebegény?

Ahol nem a prolinépek laknak, a panel 10-en levő panorámájukkal.

2021. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget. Egyelőre akkor a kétszintes felé húzunk :)

köszönjük

bármilyen további tanács, ötlet, véleményt örömmel fogadok

2021. febr. 22. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Hány évesek vagytok Kérdező?

Lehet valakit középkorúnak tartani 35 évesen és 50 évesen is.

Ha a 35-höz álltok közelebb, akkor olyan házat építesz amilyet akarsz, mert optimálisan van még 20-25 éved, amíg kezdődnek a nehézségek, de akkor majd legfeljebb eladjátok.

Ha az 50-hez álltok közelebb, akkor már erősen elgondolkoznék a kétszintesen, meg a lejtős telken. Utóbbi nagyon kikészíti a térdeket, ízületeket. Én nem szeretem a többszintes házakat, de főleg építkezni nem szeretnék, mert szuper házakat lehet kapni használtan azon az áron, de ez szubjektív dolog.

2021. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Vegyetek egy normális, kényelmes lakást és tegyetek a telekre egy nyaralót!
2021. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az egyszintes is megfelel. Én is ilyenben élek, ugyanezek a méretek: az udvar 1000 nm és a ház 120. Nekünk 6 m belső szélesség van de bőven elég :)
2021. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam megosztom veletek mi lett a konklúzió.

Végül mégiscsak epítkezünk a telekre. 2 szintes ház lesz, telekhatárra, így 7m belső szélessége lehet (több mint gondoltuk) és így is marad 3,5m oldalkert, és persze óriási hátsó kert, amit majd a hátsó részén buján benőhetnek a fák, feljebb meg kialakítunk egy egyenes kertrészt.

Köszönöm a tanácsokat!

2021. ápr. 17. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!