Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan állítja be a termosztát...

Hogyan állítja be a termosztátos csaptelep a hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
Rajta van pl. hogy 40 fok. Ezt most ha felszerelem egy panelba ahol eleve mondjuk csak 45 fokos a meleg víz és mondjuk 20 a hideg és beállítom 40 fokra akkor 40 fok lesz? És ha felszerelem egy olyan házba ahol a meleg víz mondjuk 60 fokos a hideg meg mondjuk szintén 20 fok akkor ha 40-re állítom akkor ugyanúgy 40 fok lesz a víz ami kijön?
2021. márc. 31. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

keverőszeleppel


de amugy ezek a parasztvakítás kategóriájába sorolandó, a luxus hülyeségek megvételére hajlandó emberekre épített marketing facság


sose fog neked tényleg pont olyan hőkokú vizet engedni mint amit te beállítasz

de amugy se fogzs hömérővel vergődnia csap előtt hogy nézd hány fokos víz jön(remélem) :D

2021. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De honnan tudja hogy keverje? Mert ha mondjuk 50-50-be keveri akkor két különböző helyszínen más lesz a hőmérséklete a víznek.
2021. márc. 31. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

igazából vana hideg, a meleg, meg van egy előre belött kevert vízhő

általában 38 fok és azok között tekergetheted hogy hidegebb vagy melegeb legyen


fas zság az egész

aki nem tudja egy sima csappal beállítani magánaka fürdővízet azzal baj van


Ez egy drága szar ami nélkül is ugyanugy tudsz fürdeni, de a gyártónak jó ha megveszed egy vagyonért:)

2021. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt feltettem a kérdést olvastam már a ravakost ami nem ad választ a kérdésemre. Még egy másik oldalt is olvastam ami szintén nem. Ezért kérdeztem meg itt hátha valaki egyszerűen érthetően elmondja. Azt hittem ebben van valami szerkezet ami hőtágulással szabályozza a hideg meg meleg vizet. Vagy valami okos megoldás.
2021. ápr. 1. 06:21
 6/8 puritan ***** válasza:
67%

A termosztátos csaptelepben meglepő módon van egy termosztát, az szabályozza a víz hőfokát.

Kicsit érthetőbben ez egy olyan alkatrész, ami a hőmérséklet változása hatására szűkíti, vagy bővíti a nyílást, amin a melegvíz átfolyhat. Amikor túl forró a melegvíz, szűkíti a nyílását, és bővíti a hideg vízét. Tehát ha beállítod, hogy 40 fokos legyen a kifolyó víz, akkor is annyi lesz, ha 45, meg akkor is ha 60 fokos a melegvíz. Értelemszerűen ha nem olyan meleg a melegvíz, kevesebb hideget fog hozzákeverni.

Az egyik oldali gombbal a víz mennyiségét tudod szabályozni, a másik oldalival pedig a hőfokát. Azt, hogy kevés víz follyon, vagy sok, egy mozdulattal, behunyt szemmel tudod állítani, miközben a hőmérséklete nem változik. Ha tegnap beállítottad a víz hőfokát, és elzárod a csapot, amikor holnap a zuhany alá állsz, és megnyitod akkor is ugyanolyan lesz, nem kell állítgatni.


Ezen kívül szinte kötelező olyan zuhanyozóhoz, ahol a melegvíz hőmérséklete nem állandó. Pl. átfolyós rendszerű gázbojler. Esetleg egy hidroforral súlyosbítva, amikor is a nyomás és a melegvíz hőfoka elég széles határok között mozog. A melegvíz hőmérsékletének ingadozásait gyönyörűen elsimítja, állandó hőmérsékletű víz folyik ki a zuhanyból.

Ne hallgass az 1-es, meg a 3-as féleszűekre, sose volt nekik ilyen. Én három éve alakítottam ki a fürdőszobában egy zuhanyozót, előtte csak kád volt, és az új zuhanyozóba egy Mofém termosztátos csaptelepet tettem. Hibátlanul működik azóta is, és nagyon örülök, hogy rászántam a pénzt, nagyon megérte az árát. Hidd el, nem parasztvakítás, úgy működik, ahogy kell.

2021. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Több termosztátos csapnál olvastam, hogy átfolyós bojlerhez nem jó, illetve csak nagyobb teljesítményűeknél.

Mivel pont a nyomásváltozás miatt amit okoz a szelep, kialszik a láng. E miatt kézzel is nehéz beállítani. Különben általánosan mindenki szerelné.

Van ismerősöm skinek 6-8 éve van és még nem panaszkodott rá.

2021. ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az mennyire természetes panelban, hogy kb három másodpercenként ingadozik kicsit a víz hőmérséklete? Picit, lehet hogy csak egy két fokot egy pillanatra lehűl majd vissza melegszik. Nekem is termosztátos csap lett felszerelve. Előnye pl babának víz engedés zuhany közben nem lököm el véletlen a kart. Meg ha elzárod és újranyitod ilyen karos csappal akkor elmozdulhat vagy a melegebb vagy a hidegebb irányba. Persze eddig is éltek az emberek sima egyszerű csappal meg csak hideg vízzel fürödtek, de haladunk a korral. Ad egy kis plusz kényelmet még ha nincs is egyenes arányban az ár növekedéssel.
2021. ápr. 2. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!